زمان آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس f خرم‌آباد مشخص شد
زمان آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس f خرم‌آباد مشخص شد
قرار بود عملیات اجرایی نیروگاه 890 مگاواتی خرم‌آباد امسال آغاز شود، اما با توجه به تحریم‌های خارجی عملیات اجرایی آن با تاخیر آغاز می‌شود که بر اساس پیش بینی‌ها در نیمه اول سال آینده عملیات اجرایی این طرح آغاز خواهد شد.

به گزارش امید لرستان، فرشید حدادی اظهار داشت: نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس f خرم‌آباد در بهمن ماه سال ۹۵ کلنگ زنی شده است این پروژه جز اولویت‌های دوم کلاس f کشور است.

وی با بیان اینکه قرار بود عملیات اجرایی این پروژه امسال آغاز شود، افزود: اما با توجه به تحریم‌ها خارجی عملیات اجرایی آن با تاخیر آغاز می‌شود البته تمامی کارهای زیرساختی مانند گرفتن مجوزهای محیط زیستی و  دولتی انجام شده است.

مدیر طرح نیروگاه سیکل ترکیبی کلاس f خرم‌آباد بیان کرد: ظرفیت این نیروگاه ۸۹۰ مگا وات بوده که قرار است ابتدا در فاز اول آن ظرفیت ۴۵۰ مگاواتی فعال شود.

حدادی با اشاره به اینکه دوره ساخت این نیروگاه سه سال طول می‌کشد، تصریح کرد: در طول این دوره ۵۰۰ نیرو به صورت مستقیم و حدود ۲۰۰ هزار نفر به صورت غیر مستقیم مشغول به کار می‌شوند که از ظرفیت پنیروهای بومی در این حوزه استفاده می‌کنیم

وی خاطرنشان کرد: پس از افتتاح این نیروگاه نیز حدود ۷۰ نفر در آن استخدام می‌شوند که جوانان لرستانی در اولویت کاری قرار دارند همچنین بر اساس پیش بینی‌ها در نیمه اول سال آینده عملیات اجرایی این طرح آغاز می‌شود.

 

منبع: فارس