وعده افتتاح دو قطعه از پروژه چهارخطه ازنا – شازند در سال ۱۴۰۰
وعده افتتاح دو قطعه از پروژه چهارخطه ازنا – شازند در سال ۱۴۰۰
شازند، از پرترددترین و پرحادثه‌ترین محورهای لرستان است؛ جاده‌ای که پس از گذشت سال‌ها از آغاز عملیات چهار خطه شدن آن، همچنان جان می‌گیرد.

به گزارش امید لرستان، محور ازنا – شازند به طول ۷۰ کیلومتر شهرستان ازنا را به استان مرکزی متصل می‌کند که بیش از ۳۵ کیلومتر از این محور در شهرستان ازنا واقع‌شده و هم‌اکنون چهار خطه شدن این محور به دلیل کمبود اعتبارات نیمه‌تمام باقی‌مانده است.

جاده‌ای با تابلوی «خطر مرگ»

جاده ازنا – اراک در ابتدا باهدف ایجاد ارتباط محلی بین شهرستان‌های ازنا و شازند ایجاد شد اما بعدها به دلایل مختلف ازجمله مسیر هموار و کاهش زمان سفر تبدیل به یک جاده ترانزیتی شده است به‌گونه‌ای که اکثر وسایل نقلیه عبوری از آن خودروهای سنگین بوده و همواره شاهد وقوع تصادفات ناگوار در این محور هستیم.

افتتاح قطعه اول چهار خطه ازنا – شازند به زودی

رضا خالقی مدیرکل راه و شهرسازی لرستان در رابطه با این پروژه، اظهار داشت: قطعه اول محور ازنا – شازند به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

وی، گفت: قطعه اول این محور در مراحل پایانی اجرا قرار دارد و به زودی افتتاح می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، گفت: طول مسیر محور ازنا – شازند ۷۰ کیلومتر است که ۳۵ کیلومتر آن در حوزه لرستان قرار دارد.

خالقی، افزود: از این مسیر در ماه‌های گذشته ۱۱ کیلومتر به بهره‌برداری رسید و افتتاح شد.

افتتاح دو قطعه دیگر پروژه در سال ۱۴۰۰

وی، افزود: همچنین قطعه اول محور ازنا – شازند که ۷.۵ کیلومتر است پس از نصب علائم راهنمایی و رانندگی، خط کشی و ایمن‌سازی مسیر به زودی افتتاح خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان، بیان کرد: با افتتاح این قطعه در مجموع ۱۸.۵ کیلومتر از مسیر زیر بار ترافیک می‌رود.

خالقی، گفت: ۱۶.۵ کیلومتر باقی‌مانده که در قالب قطعه چهارم و پنجم تعریف شده است در صورت تأمین اعتبار در سال ۱۴۰۰ تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید.