درمان بیماران کرونایی در منزل/ افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص
درمان بیماران کرونایی در منزل/ افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص
دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اجرای طرح درمان بیماران کرونایی در منزل، گفت: همچنین افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص در دستور کار است.

به گزارش امید لرستان، مریم کوشکی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: افزایش سه آزمایشگاه تشخیصی کرونا و طرح درمان در منزل بیماران کرونایی در دستور کار دانشگاه علوم پزشکی قرار دارد.

اجرای طرح درمان بیماران کرونایی در منزل

وی در خصوص طرح درمان در منزل بیماران کرونایی، عنوان کرد: این طرح مورد تأیید ابتدایی دانشگاه قرار گرفته و در مرحله بررسی علمی است.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، ادامه داد: طی کمیته‌ای که به زودی با حضور متخصصین و کارشناسان با سابقه در حیطه بیماری‌های عفونی و ریه برگزار خواهد شد، توجیه علمی و اقتصادی این طرح بررسی می‌شود.

کوشکی، عنوان کرد: در این طرح بیماران کرونایی بستری در بیمارستان که نیاز به مراقبت‌های ویژه «آی سی یو» نداشته باشند می‌توانند با دریافت تجهیزات لازم به خصوص کپسول اکسیژن ادامه مراحل درمان را در منزل سپری کنند.

وی، تصریح کرد: در این راستا تیم‌های کارشناسی پرستاری و مراقبت سلامت علاوه بر آموزش به اعضای خانواده و خود بیمار، نظارت‌های حضوری و غیر حضوری خود را در زمان درمان در منزل خواهند داشت.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: در صورتی که اجرای این طرح مورد تأیید کمیته تخصصی قرار گیرد به زودی در شهر خرم آباد به صورت پایلوت آغاز می‌شود.

افزایش آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا

کوشکی همچنین در خصوص آزمایشگاه‌های جدید تشخیص کرونا، افزود: آزمایشگاه تشخیص کرونا در شهرستان دورود به زودی راه اندازی می‌شود.

وی، ادامه داد: مکان و تیم کارشناسی این آزمایشگاه آماده‌اند و تجهیزات مورد نیاز آن در حال خریداری هستند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، عنوان کرد: این آزمایشگاه پس از راه اندازی، نمونه‌های مراکز غربالگری و بیمارستان‌های شهرستان دورود، بروجرد، ازنا و الیگودرز را پوشش خواهد داد.

کوشکی، ابراز امیدواری کرد که این آزمایشگاه نهایتاً تا اواسط آذر ماه آماده بهره برداری شود.

وی، گفت: با دو آزمایشگاه خصوصی در خرم آباد برای پوشش بخشی از نمونه‌ها به توافق رسیده‌ایم.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: نمونه‌های این آزمایشگاه‌ها برای تأیید انستیتو پاستور در حال بررسی است و اگر مشکل خاصی نداشته باشند طی روزهای آینده فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

منبع: مهر