کتاب «بی نشان» سرگذشت آزاده لرستانی منتشر شد
کتاب «بی نشان» سرگذشت آزاده لرستانی منتشر شد
از سوی این دفتر، کتاب «بی نشان» با موضوع خاطرات و سرگذشت «امامعلی کونانی» آزاده دوران دفاع مقدس منتشر شد.

به گزارش امید لرستان، سامان سپهوند امروز دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری لرستان کتاب «بی نشان» منتشر شد؛ گفت: این کتاب زندگی اسیر آزاد شده ایرانی «امامعلی کونانی» را روایت می‌کند.

وی افزود: کتاب «بی نشان»، نخستین اثر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری لرستان با موضوع خاطرات و سرگذشت آزادگان سرافراز لرستانی بوده که توسط فرحزاد جهانگیری و مصاحبه و پژوهش نسرین دالوند به رشته تحریر درآمده است.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری لرستان تصریح کرد: این اثر در ۲۳۲ صفحه توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

3603356 | کتاب «بی نشان» سرگذشت آزاده لرستانی منتشر شد | امید لرستان

در آغاز این کتاب می‌خوانیم «با صدای اذان چشم‌هایم را باز کردم و تند سرجایم نشستم. یک لحظه احساس کردم در مکانی ناآشنا هستم. چند بار پلک‌هایم را به هم زدم تا خواب از سرم پرید و هوشیار شدم. اطرافم را با دقت نگاه کردم. نه اینجا اتاق خودم در طبقه بالای خانه پدری بود. این احساس که در جای غریبی هستم در این چند شب همراهم بود. بلند شدم و به داخل حیاط رفتم. کنار حوض آب نشستم و دستم را داخل آب کردم. خنک بود با حرکت دستم امواجی را روی آب به وجود آوردم همین طور که دستم درون حوض بود یاد دو سال گذشته‌ام افتادم که حسرت گرفتن یک وضوی درست و حسابی به دلم مانده بود…»

در بخش دیگری از کتاب آمده است «وقتی رسیدیم بغداد گفتند شما را برای ثبت نام به استخبارات می بریم که اسامی شما را از رادیو اعلام کنند تا خانواده‌هایتان متوجه شوند که شما اسیر شدید. ولی بعدها متوجه شدیم که این ترفند عراقی‌ها بوده برای شناسایی کسانی که فرمانده، پاسدار، یا روحانی بودند؛ و گرنه هیچ وقت اسامی ما از رادیو اعلام نشده و حتی جایی ثبت نشده بود که تا آخر اسارت ما به صورت مفقود در عراق بودیم»

براساس این گزارش، کتاب «بی نشان» در ۲۳۲ صفحه و شمارگان ۱۲۵۰ نسخه در کتابفروشی ستارگان آسمان و فروشگاه‌های عرضه آثار انتشارات سوره مهر استان در دسترس مخاطبان قرار دارد.

 

منبع: مهر