مرگ روزانه ۱۰ تا ۱۴ لرستانی بر اثر ابتلا به کرونا
مرگ روزانه ۱۰ تا ۱۴ لرستانی بر اثر ابتلا به کرونا
روزانه 500 تا 600 نفر در لرستان به کرونا مبتلا می شوند.

به گزارش امید لرستان، محمود ثمینی ۲۰ آبان‌ماه در تشریح آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در لرستان، از ابتلای روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر در لرستان به بیماری کرونا خبر داد و اظهار کرد: متاسفانه به شرایطی رسیدیم که در بیمارستان‌ها جا برای بستری شدن نیست و به زحمت تخت‌هایی از سایر بیماران کسر می‌کنند و به بیماران کرونایی اختصاص می‌دهند.

وی با بیان این‌که در دو تا سه هفته گذشته محدودیت‌های شدید کرونایی را در استان اعمال کرده‌ایم، افزود: با توجه به مصوبه جدیدی که ستاد ملی کرونا داشت، همه صنوف به جز صنوف  گروه یک در تمامی مراکز استان‌ها و همچنین شهرهای بزرگ و پرجمعیت از تاریخ ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ آذر ماه از ساعت ۱۸ عصر تعطیل می‌شوند.

ثمینی با بیان این‌که به‌طور متوسط روزانه از ۱۱۵۰ نفر تست کرونا گرفته می‌شود و به‌طور متوسط تست ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر از این تعداد مثبت است، تصریح کرد: در حال حاضر ۹۴۶ نفر به‌دلیل ابتلاء به کرونا در بیمارستان‌ها بستری هستند و به‌طور متوسط بین ۱۰ تا ۱۴ نفر از هم استان‌های ما به ‌صورت روزانه جان خود را از دست می‌دهند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان از تشکیل تیم‌های نظارت فرمانداری‌ها، تعزیرات، صمت و… در استان خبر داد و اضافه کرد: محدودیت‌هایی را در مراجعت مردم به ادارات به‌عمل آورده‌ایم و از طریق تلفن اقدامات پیگیری می‌شود، چراکه  بر اساس برخی گزارش‌ها در خیلی از مواقع در اثر مراجعات مردم و ازدحام در داخل ادارات ابتلاء به کرونا افزایش پیدا می‌کند.

وی با بیان این‌که کسبه در خیلی از مواقع با ما همراهی کرده‌اند، اضافه کرد: از مردم استان خواهش می‌کنیم که اگر اضطراری برای خرید دارند تا قبل از ساعت ۱۸ آن را انجام دهند چرا که بعد از این ساعت باید کسبه تعطیل کنند.

 

منبع: ایسنا