دو برابر شدن سهمیه لرستان در طرح ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی
دو برابر شدن سهمیه لرستان در طرح ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی
امسال سهمیه لرستان در طرح ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی برای اجرای طرح یک هزار نفر اعلام شد که با رایزنی‌های صورت گرفته توانستیم یک هزار سهمیه جدید برای سه شهرستان پلدختر، کوهدشت و رومشکان بگیریم.

به گزارش امید لرستان، علی‌نادر دهقانی اظهار داشت: سال گذشته لرستان به عنوان استان پایلوت اجرای طرح ساماندهی و توسعه مشاغل خانگی انتخاب شد که در همین راستا سهمیه لرستان دو هزار و ۷۰۰ نفر بود.

وی با بیان اینکه لرستان در اجرای این طرح در سال گذشته به خوبی عمل کرداست ، افزود: امسال سهمیه لرستان برای اجرای این طرح یک هزار نفر اعلام شده که با توجه به رایزنی‌های صورت گرفته با مسئولان کشور به دنبال افزایش این سهمیه هستیم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان بیان کرد: در راستای این رایزنی‌ها توانستیم ۱۰۰۰ سهمیه جدید برای سه شهرستان پلدختر، کوهدشت و رومشکان گرفته شده است که به دنبال این هستیم این سهمیه را به دو هزار نفر افزایش دهیم.

دهقانی با اشاره به اینکه هدف اصلی این طرح توانمند سازی، ایجاد شبکه و وصل کردن مشاغل خانگی به بازار است ، تصریح کرد: همچنین به افرادی که این طرح را خوب انجام داده‌اند تا به امروز تسهیلاتی پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: به جرات می‌توان گفت که ۹۰ درصد طرح‌هایی که در لرستان انجام شده منجر به ایجاد شغل شده است که در همین زمینه دو هزار و ۷۳۰ شغل در لرستان ایجاد شده که با توجه به وضعیت آنان این شغل‌ها پایدار خواهند بود.

 

منبع: فارس