بیش از ۲۴ هزار خدمت سلامت به عشایر لرستان ارائه شده است
بیش از ۲۴ هزار خدمت سلامت به عشایر لرستان ارائه شده است
از ابتدای شش ماهه دوم سالجاری بیش از 24000 خدمت سلامت به عشایر استان ارائه شده است.

به گزارش امید لرستان، مریم کوشکی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خدمات سلامت برای جمعیت عشایری و روستایی ۲۳ هزار و ۸۸۷ نفری از توابع سه شهرستان خرم آباد، پلدختر و چگنی ارائه شده‌اند.

وی اظهار کرد: این برنامه در راستای طرح مشترک وزارت بهداشت و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برای عشایر و روستاییان مناطق جنگی و مناطق پشتیبان جنگی مانند لرستان انجام شد.

معاون بهداشت دانشگاه تصریح کرد: در این برنامه هزار و ۳۵۳ مورد ویزیت پزشک عمومی و به همین تعداد نسخه دارویی برای مراجعه کنندگان انجام شده است.

وی ادامه داد: همچنین هزار و ۲۶۲ مورد ویزیت تخصصی شامل تخصص کودکان، زنان و زایمان، داخلی و جراحی عمومی به انضمام همین تعداد نسخه دارویی ارائه شده است.

کوشکی با اشاره به مراقبت بیش از ۲ هزار و ۱۴۰ کودک زیر ۵ سال در این برنامه، گفت: برای ۸۸ نفر واجدالشرایط واکسیناسیون انجام شد.

معاون بهداشت دانشگاه عنوان کرد: باتوجه به شیوع ویروس “کووید ۱۹” در کشور غربالگری کرونا برای بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ نفر انجام و از ۱۳ مورد مشکوک نمونه گیری شد.

وی اظهار کرد: بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ مورد اقلام بهداشتی شامل ماسک، الکل و مایع دستشویی نیز در بین عشایر و روستاییان این مناطق توزیع شد.

کوشکی مقوله ی آموزش سلامت را برای عشایر و روستاییان ضروری دانست و گفت: در این طرح بیش از ۶ هزار بسته آموزشی سلامت از جمله بروشور، تراکت و پمفلت در بین این جمعیت خدمت دیده توزیع شد.

معاون بهداشت دانشگاه تصریح کرد: دیگر خدمات مهم ارائه شده در این هماورد ۱۹۱ خدمت دندانپزشکی، ۵۱مورد آزمایش های روتین بارداری، ۱۷۳ خدمت آزمایشگاهی و ۱۳۳ مورد ارجاع به آزمایشگاه های مرجع بود که انجام شد.

 

منبع: فارس