سرهنگ جهانبخش گفت: گروه های جهادی لرستان در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب، آماده مبارزه با بحران کرونا و کمک به شبکه بهداشت و درمان در این عرصه هستند.

سرهنگ« احسان جهانبخش»، امروز(۱۹ آبان) در دیدار با فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان، اظهار داشت: تمام نیروهای جهادی استان آمادگی کامل دارند که در لبیک به ندای رهبر مبنی بر حضور نیروهای انقلابی و جهادی در عرصه مبارزه با بحران کرونا، به میدان بیایند.

مسئول بسیج سازنندگی استان لرستان اظهار داشت: در این راستا جهت تقویت هماهنگی بین گروه های جهادی و شبکه بهداشت و درمان استان، بسیج جامعه پزشکی وسازمان تبلیغات اسلامی جلسات هم اندیشی برگزار شده است.

وی افزود: در این جلسات ظرفیت ها بررسی شد و تلاش شد که با بهره گیری از ظرفیت گروه های جهادی برای برگزاری رزمایش کمک های جهادی و فعالیت های مقابله با کرونا با نام سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی انجام شود.

جهانبخش بیان کرد: تمام نیروهای جهادی استان آمادگی کامل دارند که در عرصه مبارزه با بیماری کرونا به یاری مردم و شبکه بهداشت و درمان بیایند.

وی با بیان اینکه بخشی از کار ها هم اکنون شروع شده است،  افزود: در حوزه ضدعفونی نقطه ای مناطق عمومی تلاش ها اولیه آغاز شده است.

سرهنگ جهانبخش با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۱۰۰ گروه جهادی در استان، اذعان داشت: گروه های جهادی استان تخصصی هستند و در عرصه های مختلف یاری رسان مردم و شبکه بهداشت و درمان خواهندبود.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان افزود: ضدعفونی تمام معابر استان به صورت منظم و محله محور توسط گروه های جهادی بسیج سازندگی انجام شده است.

وی بیان کرد: تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده و الکل در مرحله نخست مقابله با بحران کرونا در استان توسط بسیج سازندگی و گروه های جهادی انجام شده است.

سرهنگ جهانبخش دستگیری از محرومان و اقشار آسیب دیده از کرونا را از مهم ترین برنامه های بسیج سازندگی دانست و افزود: ۱۲۲ هزار بسته معیشتی در مراحل گذشته تا قبل از رهنمود فعلی رهبر معظم انقلاب مبنی بر حضور نیروهای جهادی و انقلابی در عرصه مبارزه با بحران کرونا، در جامعه توزیع شده است.

وی ادامه داد: نزدیک به ۳۰۰ هزار طعام طبخ گرم و به صورت تحویل به درب منازل، ۲۳۷ مورد جهیزیه، ۱۰ هزار و ۵۰۰ مورد لوزام التحریر، ۱۸۵ هزار مورد بسته های بهداشتی،۱۰۶ مورد لوازم خانگی، ۹ هزار و ۲۵۵ مورد کارت هدیه بوده است.

سرهنگ جهانبخش بیان کرد: نیازمندان و اقشار آسیب دیده از بحران کرونا از طریق پایگاه های مقاومت بسیج در محلات شناسایی شده اند.

وی افزود: بالغ بر ۷۶ هزار افراد متضرر از کرونا توسط پایگاه های مقاومت بسیج شناسایی شده اند که این افراد در بخش های مختلف از حمایت های معیشتی بهره مند شده اند.

فرمانده بسیج سازندگی استان لرستان خاطرنشان کرد: در مرحله اخیر برنامه های بسیج و گروه های جهادی در راستای مقابله با بحران کرونا، کمیته های  تخصصی رزمایش مومنانه در سپاه استان با دبیری بسیج سازندگی تشکیل می شود.

وی افزود: انتظار می رود که دیگر ارگان ها و نهادهایی که در زمینه مقابله با بحران کرونا فعالیت دارند، برای هم افزایی با این دبیرخانه همکاری داشته باشند که بتوانیم خدمتی وسیع تری را به مردم ارائه دهیم.

سرهنگ جهانبخش با تاکید بر ضرورت پرهیز از موزای کاری، افزود: اگر عرصه های خدمت رسانی دقیق و نقطه ای مشخص شود و به شبکه بهداشت اعلام شود، نتیجه بهتری حاصل می شود.

وی ادامه داد: در طول دوره هم پایش های با هدف رفع نقص و به روزرسانی خدمت انجام می شود.

سرهنگ جهانبخش خاطرنشان کرد: موازی کاری و نبود دبیرخانه مرکزی برای تقسیم کار، آسیب جدی در حوزه خدمت رسانی به مردم و مقابله با بحران کرونا است.

وی اظهار کرد: در بحث رزمایش مومنانه و کمک های معیشتی هم اگر نهادهای مانند ستاد اجرایی فرمان امام (ره)،بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، کمیته امداد و … همکاری متمرکزی داشته باشند و سامانه واحدی برای  شناسایی افراد نیازمند و حمایت از آن انجام شود، بستر خدمت رسانی بهینه به مردم نیازمند فراهم می شود.

مسئول بسیج سازندگی استان لرستان با بیان اینکه رزماش مومنانه بسیج  در راستای مقابله با بحران کرونا تا پایان سال جاری ادامه دارد، افزود: این هماهنگی ها برای اینکه کسی جا نماند و چتر حمایتی برای همه نیازمندان باشد ضروری است.

سردار « مرتضی کشکولی»  امروز(۱۹ آبان) در جمع گروه های جهادی بسیج سازندگی استان لرستان، اظهار داشت: تقویت هماهنگی بین گروه های جهادی بستر تقویت خدمت رسانی به مردم است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان، افزود: گروه های جهادی میزبان در هر استان باید  با وضعیت سنجی از استان نقشه راهی از محرومیت ها و نیازمندی های استان  تهیه کنند که در فعالیت های گروه های جهادی مهمان مورد ملاک قرار گیرد.

وی افزود: وجود این بانک اطلاعاتی در همه حوزه های عمران، بهداشت و درمان، فرهنگی و… می تواند گام مهم در ساماندهی فعالیت های جهادی و اثر بخشی فعالیت های جهادی باشد.

سردار کشکول ادامه داد: دیگر مهم این است که اتحاد و همدلی بین گروه های جهادی فراهم شود تا این وحدت بتواند بستر محرومیت زدایی باشد.

وی  با اشاره به اینکه گرو های جهادی ظرفیت بزرگی است، افزود: وحدت گروه های جهادی بستر هم افزایی و افزایش توان عمومی برای رفع مشکلات است.

سردار کشکولی با اشاره به  فعالیت ۲ هزار و ۱۰۰ گروه جهادی در استان بیان کرد: هماهنگی و وحدت بین گروه های جهادی و سازماندهی امکانات برای مقابله بحران کرونا ضروری است.

وی بیان کرد: گروه های جهادی تلاش کنند وجهه مردمی را حفظ کرده و دولتی نباشیم و رقیب کشی نشوند و با دیگر گروه ها در یک قرارگاه کار کنند.

۷۲۰ گروه جهادی در سیل لرستان به یاری مردم آمدند

فرمانده سپاه استان لرستان با اشاره به خدمات گروه های جهادی در سیل لرستان، خاطرنشان کرد: در سیل سال ۹۸ تعداد ۷۲۰ گروه های جهادی به یاری مردم استان آمدند.

سردار کشکولی افزود: در سیل لرستان بالغ بر ۱۲ هزار و ۹۱ جهادگر از سراسر کشور در قالب گروه های مردمی و جهادی به یاری سیل زدگان استان آمدند.

وی افزود: ۱۸۴ گروه  از این گروه های جهادی، جهادگران دانشجو بودند که در سیل ۹۸ به یاری مردم سیل زده استان آمدند.

سردار کشکولی  همچنین با اشاره به فعالیت گروه های جهادی در راستای مقابله با بحران کرونا، افزود:  گروه های جهادی چه در مقابله با بحران کرونا و چه در رزمایش کمک های مومنانه حضوری موثر داشته اند.

وی  همچنین با تجلیل از خدمات  جهادی روحانیون در مقابله با بحران کرونا، افزود: با مشارکت روحانیون حتی یک کرونایی جان باخته هم بدون غسل و کفن دفن نشده است.

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به حمایت سپاه استان از فعالیت های جهادی، گفت: با تهیه بانک اطلاعاتی از نیازمندان استان، تلاش می کند  کمک های مردمی و جهادی را ساماندهی شود.

وی افزود: بانک اطلاعاتی بستر هم افزایی فعالیت های جهادی برای مقابله با بحران کرونا و کمک به مردم نیازمند و اقشار آسیب پذیر است.

گروه جهادی خط مقدم مبارزه اقتصادی با دشمنان هستند
سردار کشکولی با اشاره به توطئه های دشمنان در جنگ اقتصادی، گفت: گروه های جهادی خط مقدم مبارزه با توطئه های اقتصادی دشمنان قرار دارند.
سردار « مرتضی کشکولی» در حاشیه دیدار با گروه های جهادی گفت دشمنان امروز در عرصه اقتصاد به جنگ ملت ایران آمده اند، اظهار داشت: گروه های جهادی در خط مقدم مبارزه با توطئه های دشمنان قرار دارد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با اشاره به فعالیت ۲ هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در استان، افزود: باید از این ظرفیت بزرگ برای محرومیت زدایی و تقویت خدمت به مردم بهره گرفته شود.

وی با ابراز رضایت از عملکرد گروه های جهادی، بیان کرد: تقویت وحدت و همدلی بین گروه های جهادی، بسیج و مردم بستر توسعه خدمت رسانی به مردم است.

سردار کشکولی با بیان اینکه گروه های جهادی برای خدا و مردم کار می کنند، افزود: گروه های جهادی برای مردم کار می کنند و اگر جایی فرماندار، بخشدار و دیگر مسئولان دنبال برنامه ای باشند که خیر آن برنامه برای مردم باشند گروه های جهادی در میدان عمل حاضر هستند.

وی  با بیان اینکه گروه های جهادی کارگر مسئولان نیستند، خاطرنشان کرد: جایی که احساس شود مسئولان دنبال بیلان کار و گزارش کار برای پست و سمت خود هستند، گروه های جهادی کار نخواهند کرد.

سردار کشکولی افزود: فعالیت های جهادی براساس نیاز مردم، محرومیت زدایی و تقویت خدمت رسانی به مردم انجام می شود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان با تاکید بر ضروت تقویت هم افزایی، اظهار کرد:  گروه های جهادی باید ممیزی داشته باشند، اما جلو دار باشند و بقیه را برای خدمت رسانی به دنبال خود بکشند.

وی از حمایت سپاه استان از فعالیت های جهادی خبرداد و بیان کرد: برای تقویت خدمت رسانی باید یکدست باشیم و موازی کاری نکنیم.

سردار کشکولی با اشاره به فعالیت ۵۱ گردان بیت المقدس در استان، گفت: ۵۱ گروهان این نیرو در صورت ارائه تجیهزات و ابزار آماده خدمت در زمان های بحران است.