۱۵۰۰ میلیارد ریال به پروژه‌های آبخیزداری لرستان اختصاص یافت
۱۵۰۰ میلیارد ریال به پروژه‌های آبخیزداری لرستان اختصاص یافت
معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی لرستان گفت: پس از سیل ویرانگر سال گذشته با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به استان‌های سیل زده، 108 میلیارد تومان از محل صندوق اعتبارات ملی و 42 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به حوزه آبخیز داری لرستان اختصاص یافت.

به گزارش امید لرستان،محمدحسین بابایی اظهار داشت: پس از سیل ویرانگر سال  گذشته با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر کمک به استان‌های سیل زده ۱۰۸ میلیارد تومان از محل صندوق اعتبارات ملی به حوزه آبخیزداری لرستان اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه مجموعه استانداری  نیز ۴۲ میلیارد تومان به حوزه آبخیز داری اختصاص داد، افزود: در همین راستا از اوایل سال گذشته پروژه‌های آبخیزداری در استان شروع به فعالیت کردند.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان بیان کرد: بر اساس مطالعاتی که در سال‌های گذشته در این حوزه انجام شده بود ۲۸ حوضه آبریز با مساحت ۱۲۷ هزار هکتار برای عملیات آبخیز داری در لرستان انتخاب شدند.

بابایی با اشاره به اینکه این اعتبارا ت به ۹۳ زیر پروژه  آبخیزداری لرستان تزریق شد، تصریح کرد: بسیاری از این طرح‌ها در هفته دولت امسال به بهره برداری می‌رسد و تمامی  آنان نیز تا پایان شهریور اتمام خواهند یافت.

فارس