«جشنواره ملی شوق مهارت»؛بستری برای شکوفایی استعدادها
«جشنواره ملی شوق مهارت»؛بستری برای شکوفایی استعدادها
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان گفت: جشنواره ملی شوق مهارت به دنبال ایجاد بستر برای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان است.

به گزارش امید لرستان، رقیه معتمدی در گفت و گو با امید لرستان اظهار کرد؛ جشنواره ملی شوق مهارت ۲ به صورت مجازی از پنجم مرداد ماه آغاز شده و تا بیستم ماه جاری ادامه دارد.

وی با اشاره به این که اختتامیه این جشنواره قبل از ماه محرم برگزار می شود، افزود: تاکنون بیش از ۴۰۰اثر از ۱۶ استان به این جشنواره رسیده است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان بیان کرد: برای تمامی دانش آموزان شرکت کننده لوح تقدیر از طرف وزارت آموزش و پرورش صادر خواهد شدو به ۳۰ نفر از بهترین آثار جوایز ارزنده ای اهداء خواهد شد.
معتمدی تصریح کرد: هدف از جشنواره ملی شوق مهارت ایجاد بستر برای شکوفایی استعداد و تقویت روحیه مهارت آموزی،ارتقاء سواد نوشتاری و خواندنی است و در واقع ما سعی داریم از حافظه محوری به تفکر خلاق و هنرمندانه دست پیدا کنیم و به رشد همه جانبه دانش آموزان کمک کنیم.

وی گفت: این جشنواره در سه محور، خوانداری، نوشتاری و مهارت ورزی است که در واقع ما می‌خواهیم دانش آموزان در تمامی ابعاد اجتماعی، اقتصادی، ورزشی و… استعدادها و مهارت‌های خود را شکوفا کنند.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این که دانش آموزان هیچ محدودیتی برای ارائه آثار خود ندارند، اظهار کرد: رویکرد آموزش و پرورش در این چند سال اخیر به سمت مهارت محوری رفته است یعنی ارزیابی ما که به صورت کمی بود تبدبل به کیفی، توصیفی شد است و سعی کردیم به جای دادن مشق های طولانی به دانش آموزان تکلیف‌های مهارت محوری را بدهیم، حتی با طرحی که از وزارت خانه آمده است ما ساعاتی از کلاس های درسی را صرف آموزش مهارت محوری کرده ایم.
وی تصریح کرد: نیاز دانش آموزان امروز ما مهارت محوری است یعنی نباید دیگر کلیشه‌ای فکر کنند در واقع دانش دیروز ما نمی‌تواند بچه ی امروز را برای آینده تربیت کند قطعا ما از این نظر نسبت به کشور های توسعه یافته، دیر شروع کرده ایم اما کار های خوبی در دست انجام است مانند طرح شهاب که هدفش شناسایی استعدادها در زمینه ورزشی، موسیقی، بیان و… است.

معتمدی بیان در ادامه عنوان داشت: آموزش و پرورش به دنبال سود نیست بلکه به دنبال به عمل در آوردن رسالت خود است که بتواند دانش آموز را درست هدایت کند و آموزش دهد در واقع این دست کارها سودشان فقط به دانش آموزان و در نهایت جامعه می‌رسد.

*محمدرضا اسدی*