۱۸ درصد گندم لرستان تاکنون برداشت شد
۱۸ درصد گندم لرستان تاکنون برداشت شد
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: تا به امروز 187 هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده و دو هزار و 697 میلیارد ریال پول به حساب کشاورزانی که تا 23 تیرماه گندم خود را تحویل سیلو داده‌‌اند، واریز شده است.

به گزارش امید لرستان،حجت اله بیرانوند اظهار داشت: فرآیند خرید گندم از کشاورزان لرستانی ادامه داشته و تا ۱۵ مهرماه نیز طول خواهد کشید.

وی با بیان اینکه تا به امروز ۱۸۷ هزار تن گندم از کشاورزان لرستانی خریداری شده است، افزود: برداشت گندم از سطح مزارع پلدختر، رومشکان، کوهدشت و سراب دوره تمام شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی لرستان بیان کرد: پول کشاورزانی که تا ۲۳ تیرماه گندم خود را تحویل سیلو داده‌اند به حساب آنان پرداخت شده که این مبلغ دو هزار و ۶۹۷ میلیارد ریال است.

بیرانوند با اشاره به اینکه میزان برداشت گندم نسبت به سال گذشته تا به امروز ۱۸ درصد رشد داشته است، تصریح کرد:  اما شاهد کاهش خرید  کلزا در مزارع لرستان هستیم.

وی خاطرشنان کرد:  سال گذشته تا به امروز دو هزار و۳۹۸ تن کلزا از کشاورزان لرستانی خریداری شد این در حالی است که این میزان در سال جاری یک هزار و ۷۷۵ تن رسیده است.

فارس