یادمان شهدای گمنامی که از یادها رفت!
یادمان شهدای گمنامی که از یادها رفت!
یادمان شهدای گمنام معمولان که از مطالبات مردم انقلابی این شهر است، بعد از سالها کماکان در بی‌توجهی مسئولان و متولیان آن قرار دارد.

به گزارش امید لرستان، کار ساخت یادمان شهدای گمنام شهر معمولان در سال ۱۳۹۳ و بعد از دفن ۲ تن از شهدای گرانقدر قرار بود آغاز شود، تاکنون عملیات اجرایی  را به خود ندیده است.

ساماندهی و ایجاد یادمان شهدای گمنام این شهر طی سالیان گذشته همواره از دغدغه های مردم انقلابی آن بوده است و علی رغم پیگیری‌های فراوان ولی تاکنون کار خاصی برای آن به مرحله اجرا نرسیده است.

 

مراسم کلنگ‌زنی یادمان شهدای گمنام شهر معمولان تیر ماه سال گذشته با حضور مدیر سابق حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و مسئولان این شهر برگزار شد، ولی اقدامی بعد از آن صورت نگرفت.

https://defapress.ir/files/fa/news/1398/4/11/749755_213.jpg

یکی از شهروندان معمولان در گفت‌وگو با امید لرستان اظهار کرد: این شهدای گرانقدار هم در دفاع مقدس مظلوم بودند و هم اکنون مظلوم هستند و متاسفانه تاکنون مسئولان شهر ما برای آنان اقدامی که شایسته مقام آن‌ها باشند صورت نداده‌اند.

ملکی گفت: بارها از مسئولان شهر معمولان پیگیر ساماندهی یادمان شهدای گمنام بوده‌ایم ولی هر بار با وعده ‌های مواجه شدیم که بعد از مدت‌ها توسط مسئولان فراموش شد.

وی افزود: انتظار داریم افرادی که در این زمینه مسئولیت دارند، هر سریعتر یادمان این شهدای عزیز را ساماندهی کنند تا شاهد ایجاد یک فضای معنوی در سطح شهر معمولان باشیم.

امام جمعه معمولان اظهار کرد: ساماندهی گلزار شهدای گمنان شهر معمولان از مطالبات مردم انقلابی این شهر است که در این راستا، پیگیرهایی برای طرح یادمان شهدای گمنام این شهر انجام دادیم.

حجت السلام حسن رضایی در گفت و گو با امید لرستان اظهار کرد: بدنبال پیگیری صورت گرفته با فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان و نماینده ولی فقیه در استان، مقرر شد این پروژه از سوی قرارگاه سازندگی سپاه  احداث شود و همچنین حسینیه ای نیز در کنار قبور شهدا علاوه بر یادمان ساخته شود.

امام جمعه معمولان بیان کرد: هم اکنون ر این پروژه در حال نقشه کشی است و امید می‌رودطی روزهای اتی عملیات کلنک زنی آن انجام شود.

رضایی تصریح کرد: مسئولیت جاده و راه ارتباطی با اداره راه و ترابری است، ولی فعلاً چیزی تصویب نشده است و تمرکز ما روی یادمان شهدا است که بعد از اجرای پروژه یادمان پیگیر راه دسترسی آان نیز خواهیم بود.

*محمدرضا اسدی*