شهردار خرم آبادضعیف است/ حرف شریفی را کسی در شهرداری نمی‌خواند/ جلوی ضرر را از هرکجا بگیریم منفعت است
شهردار خرم آبادضعیف است/ حرف شریفی را کسی در شهرداری نمی‌خواند/ جلوی ضرر را از هرکجا بگیریم منفعت است
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌ آباد با اشاره به عملکرد ضعیف شهردار مرکز استان گفت: حرف شریفی را کسی در شهرداری نمی‌خواند.

رستم کوشکی در گفت‌وگو با امید لرستان اظهار کرد: شهردار مرکز استان باید کسی باشد که بتواند کارهای بزرگ را انجام دهد نه این که خانه به خانه درب اعضای شورا برود که بگذارند در سمت شهردار بودن بماند.

وی افزود: شهروندان خودشان می‌دانند که چه کسی به دنبال منافع است و چه کسی دنبال خدمت به مردم است و از این باب این که کسی بیاید و بگوید به خاطر منافع شخصی به دنبال طرح سوال از شهردار بودیم برایم مهم نیست.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر خرم‌آباد با اشاره به این که بجز لبخند رضایت‌مندی مردم، کوچکترین منافعی ندارم، بیان کرد: پروژه پل شاپوری تعطیل است، آبشار طلایی همان دست باقی مانده است، پارک کاسیت در حال نابودی است و سایر پروژه‌های شهرداری نیز وضعیتی بجز تعطیلی ندارند.

کوشکی تصریح کرد: دنبال حاشیه سازی و حرف و حدیث نیستیم ولی آبروی شهرداری آبروی تک تک اعضای شورای شهر است که سرمایه های اجتماعی شهر هستند و قابل احترام و این عزیزان هرکدام با ارائه برنامه و راهکار مردم را مجاب کردند که اعتماد کنند، ولی این پسندیده نیست فردی بخواهد با ناتوانی در مدیریت به آن ها لطمه بزند.

وی افزود: حتی رضایمت‌مندی از طرف کارکنان، کارگران و مدیران شهری وجود ندارد و انگیزه‌ای نیز باقی نمانده و تنها کسی می تواند امید و تلاش را به آن‌ها برگرداند، یک شهردار قوی و مقتدر است.

عضو  شورای شهر خرم‌آباد بیان کرد: شهردار چون ضعیف است، کسی در شهرداری حرفش را نمی‌خواند  و حتی با اعضای شورا که هر کدام در حوزه ای دارای توانمندی هستند نیز مشورت نمی‌گیرد و از سویی قدرت ارتباط با مسئولان برای جذب اعتبارات را هم ندارد.

کوشکی گفت: شخص شهردار انسان بسیار نجیبی است که همواره در نهایت ادب و احترام برخورد می‌کند، ولی چون توان کلی ندارد، نمی‌تواند امورات شهر را به صورت کامل در دست بگیرد و رضایت شهروندان را جلب کند.

وی افزود: سوال از شهردار حق طبیعی اعضای شورای شهر است و انتظار داریم در روز پاسخ به سوالات بتواند اعضا را مجاب برای ادامه همکاری کند، اگر این کار صورت نگیرد راهی جز استیضاح باقی نمی‌ماند.

رییس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: جلوی ضرر را از هر کجا بگیریم مفعت است و اگر در سال پایانی اعضا به این برسند که با انتخاب یک شهردار قوی می تواند تحول ایجاد کنیم حتماً این کار را خواهیم کرد و به دنبال آبروی از دست رفته خودمان نزد مردم هستیم.