در استان لرستان احتمال آب گرفتگی معابر و وزش باد شدید وجود دارد
در استان لرستان احتمال آب گرفتگی معابر و وزش باد شدید وجود دارد
معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی لرستان از احتمال آب گرفتگی معابر و وزش باد شدید در استان خبر داد و گفت: به کشاورزان و باغداران استان توصیه می‌شود محصولات برداشت شده زراعی و باغی خود را به اماکن سر پوشیده انتقال دهند.

به گزارش امید لرستان،زینب اکبری در رابطه با وضعیت جوی استان اظهار داشت: براساس هشدار صادره از مرکز پیش‌بینی استان لرستان در شب گذشته و امروز به‌ویژه برای ساعات بعد از ظهر و اوایل شب شاهد حاکمیت شرایط ناپایدار و بالا بودن شاخص‌های ناپایداری در استان هستیم.

وی  افزود: با توجه به حاکمیت شرایط ناپایدار برای اغلب شهرهای استان شاهد افزایش  پوشش ابر حتی به صورت آسمان تمام ابری به همراه افزایش  سرعت وزش باد  خواهیم داشت، افزایش سرعت باد در برخی  ساعات و نقاط با توجه به این شرایط ناپایدار گاها به شکل لحظه‌ای به بازه نسبتا شدید تا شدید لحظه‌ای می‌رسد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان لرستان عنوان کرد: تراکم ابرها و وقوع شرایط هم رفت در منطقه سبب می‌شود که علاوه  بر ابری بودن هوا برای اغلب نقاط استان به ویژه مناطقی از نیمه شرقی، کران جنوبی استان و احتمالا در نواحی شمالی و مرکزی استان شاهد وقوع رگبار پراکنده باران به همراه رعد و برق باشیم.

تسنیم