طرح سؤال از شهردار خرم آباد، توسط اعضاء شورای شهر کلید خورد/ فرصت یک‌ماهه علی ماکنعلی به شهردار خرم آباد
طرح سؤال از شهردار خرم آباد، توسط اعضاء شورای شهر کلید خورد/ فرصت یک‌ماهه علی ماکنعلی به شهردار خرم آباد
به دنبال اوضاع نامناسب مدیریت شهری در خرم‌آباد، از سوی اعضای شورای اسلامی شهر طرح سوال از شهردار خرم‌آباد کلید خورد.

به گزارش امید لرستان، بر اساس اعلام یکی از اعضاء شورای شهر خرم‌آباد، در یکصدوهشتمین جلسه شورای شهر خرم آباد، با انتقاد شدید مهرداد علیپناه و رستم کوشکی و ولی اله رستمی نژاد و همچنین انتقاد رئیس شورای شهر، علی ماکنعلی از اوضاع نابسامان مدیریت شهری همراه بوده است، برخی از اعضاء شورای شهر خرم آباد با تقدیم سؤالات خود به رئیس شورای شهر، عملاً طرح سؤال از شهردار خرم آباد را کلید زده اند!

در یکصدمین جلسه شورای شهر، که حدود یکماه و چند روز پیش برگزار شد، علی ماکنعلی، رئیس شورای شهر خرم آباد، انتقادات شدیدی نسبت به وضعیت نامطلوب مدیریت شهری، ابراز نمود و به مدیران شهرداری مهلتی یکماهه داد، تا اگر نتوانند از پس مشکلات موجود بر بیایند، اعضاء شورا به وظیفه قانونی خود، که برخورد با مدیران تنبل است، عمل خواهد کرد!

 

سؤالات مطرح شده بدین شرح است:

۱- علت عدم شروع و اجرای به موقع پروژه های عمرانی تأمین بودجه شده از محل تخصیص خسارات سیل سال ۹۸ چیست؟!

۲- با توجه به اینکه جناب شهردار قبل از جلب رأی اعتماد اعضاء شورا در معاونت توسعه و منابع انسانی شهرداری مشغول به کار بوده اند، و با علم به مشکلات مالی شهرداری، قبول تعهد نموده اند! دلیل عدم پرداخت به موقع حقوق پرسنل و کارگران زحمتکش شهرداری و کسورات متعلقه چیست؟!

۳- علت روزمرگی و بی انگیزه شدن پرسنل و اینکه مدیران میانی شامل برخی از مدیران مناطق و سازمان ها تمایل به ادامه همکاری در پست های مسؤلیتی خود ندارند و استعفاء داده اند، چیست؟!

۴- با توجه به اتفاق نظر اعضاء شورا و همچنین تأکید دستگاه های نظارتی بر اشباه شدن نیروی انسانی شهرداری و وجود نیروی مازاد در بدنه ستادی و خدماتی، و ایضا مشکلات مالی شهرداری، دلیل انتقال افرادجدید چیست؟!
۵- موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه فلک الدین، دره گرم، ماسور و سایر مناطق حاشیه ای شهر، با منشا سوء مدیریت و عدم نظارت کافی، که تبدیل به یک معضل امنیتی- اجتماعی در شهر شد، تاجائی که خوراک رسانه ای بیگانگان نیز گردید، چه توجیه منطقی دارد؟!

۶- باتوجه به اینکه گزارش های میدانی حاکی ازاین است که اوضاع فضای سبز هر روز بدتر از دیروز رو به وخامت دارد، به چه دلیل نظارت کافی بر حسن انجام کار پیمانکاران این حوزه وجود ندارد؟!

۷- علت عدم پیگیری مناسب، جهت تعیین و تکلیف پروژه برج های دو قلو چه می باشد؟!

۸- علت عدم پیگیری جهت مطالبات مردمی در خصوص نورپردازی و زیباسازی مناسب جهت معابر و میادین شهر چیست؟!

۹- علت رها شدگی فضای سبز و همچنین عدم پیگیری لازم در جهت ممانعت از خشک شدن و آفت زدگی درختان در پارکها و معابر چیست؟!

۱۰- علت نپرداختن به تکمیل پروژه های مربوط به پارک های شاپوری و آبشار طلایی، که منجر به تخریب قسمت های ساخته شده نیز گردیده است، چیست؟!
۱۱- باتوجه به اینکه از محل تخصیص اعتبارات سیل،برای مبحث آسفالت معابری که آسیب دیده اند، مبلغ ۱۵میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود و شهرداری می بایست آنراصرف آسفالت معابری همچون خیابان ساحلی دوطرف خرم رود و قسمتی از ماسور که دراثر سیل آسیب دیده اند، می نمود. به چه دلیل بودجه آسفالت این معابر در معابر نامربوط با سرفصل تعریف شده،هزینه گردیده است؟

۱۲- با توجه به اینکه پیمانکاران بخش تنظیف موظف هستند با تعداد مشخصی از نیرو به تعهدات قراردادی خود عمل نمایند طبق تحقیقات بعمل آمده توسط اعضای شورا مشخص گردیده است که اولا برخی از پیمانکاران این بخش علیرغم لحاظ نمودن لیست و اسامی تعداد بالایی از کارگران با تعداد بسیار کمتری از نیرو، امورات تنظیف را انجام دهند؛ دوما همان تعداد حداقلی از نیروهایی که اسامی آنها را در لیست ذکر می کنند وجود خارجی ندارند و در محل انجام وظیفه حضور ندارند.؛ چرا شهرداری در این خصوص نظارت کافی نداشته و نسبت به اعمال جرایم قانونی اقدام موثر نکرده است؟