آزمون کرونایی به سبک آموزش و پرورش لرستان!
آزمون کرونایی به سبک آموزش و پرورش لرستان!
در حالی که به واسطه پیک دوم کرونا وضعیت لرستان در به مرحله هشدار رسیده است، آموزش و پرورش استان قصد دارد آزمون 700 نفر از نهضت یاران شهرستان دلفان را در خرم آباد برگزار کند.

به گزارش امید لرستان، شهرستان دلفان در پیک « اوج » کنونی شیوع ویروس کرونا در وضعیت هشدار قرار گرفته و بسیاری مراکز و مراسمات ممنوع و تعطیل اعلام شده و برای بسیاری دیگر از اماکن محدودیت های بهداشتی وضع شده است.

تردد در جاده نورآباد به خرم‌آباد نیز علاوه بر تشدید اوضاع وخیم کرونایی، همواره منجر به مصدومیت و مرگ بسیاری از شهرواندان شده و می‌شود.

با این وجود در دلفان  بنا شده است، شرکت کنندگان در آزمون استخدامی آموزش‌یاران نهضت سوادآموزی به مرکز استان مراجعه کنند و خطرات جاده‌ای و کرونایی را به جان بخرند تا شاید پس از سال‌ها سردرگمی جذب آموزش و پرورش شوند.

این در حالی‌ست که ظاهراً تعداد آموزش یاران دلفانی حدود ۷۰۰ نفر و بیشتر از دو برابر برخی شهرستان‌های هم‌جوار است که آزمون را در شهرستان خود برگزار خواهند کرد.

اما مسئولان دلفان گویا بنا دارند ۷۰۰ نفر از جوانان شهرستان را برای شرکت در یک آزمون راهی خرم‌آباد کنند.

قطعاً امکانات و فضاهای آموزشی شهرستان ظرفیت برگزاری چندین برابر این آزمون را دارد و ان‌شاءالله مدیران شهرستان نیز آن‌قدرها هم ناتوان و مسئولیت گریز نیستند که جان جوانان را در این شرایط جاده‌ای و کرونایی به خطر بیاندازند.

با یک حساب سرانگشتی اگر هزینه کرایه و خوراک هر نفر را فقط ۴۰۰۰۰ تومان در نظر بگیریم و سایر هزینه‌ها و خطرات را نادیده بگیریم، مجموع این آموزش‌یاران چیزی در حدود ۲۸۰ میلیون ریال هزینه خواهند کرد.
آیا مسئولان شهرستان نمی‌توانند با صرف همین هزینه از جیب شرکت کنندگان اقدام به برگزاری آزمون در شهر نورآباد کنند!؟

هنوز ۴ روز تا برگزاری آزمون باقی مانده و قطعاً مسئولان شهرستان می‌توانند مانع از تحقیر فرزندان دلفان شوند، اگر اراده‌ای برای این امر وجود داشته باشد.