پروازهای ایران ایر فرودگاه خرم‌آباد از سر گرفته شد
پروازهای ایران ایر فرودگاه خرم‌آباد از سر گرفته شد
مدیرفرودگاه خرم‌آباد گفت: به دلیل سررسید تاریخ انقضای یکی از دستگاه‌های کمک ناوبری فرودگاه موسوم به آی ال اس از چهارم تیرماه جاری تاکنون، پروازهای شرکت ایران ایر در این مجموعه به صورت مقطعی لغو شده بود که امروز ۱۶ تیر از سر گرفته شد.

به گزارش امید لرستان، علی کاملی افزود: دستگاههای کمک ناوبری تاریخ انقضای عملکرد دارند که باید بعد از این مدت صحت عملکرد دستگاه از طریق فلای چک بررسی و در صورت تایید، دوباره فعال شود.

وی بابیان اینکه این اقدامات یک فعالیت معمول است و به منظور ایمنی سفرها انجام می شود، ادامه داد: تاریخ انقضای آی ال اس فرودگاه نیز از چهارم تیر ماه به اتمام رسیده که با انجام فلای چک و تاییدیه مجدد این دستگاه، دوشنبه پروازهای ایران ایر برقرار شده است.

مدیر فرودگاه خرم آباد اظهار داشت: طرح پروازی برخی شرکتها از جمله ایران ایر براساس فعالیت دستگاه آی ال اس است که به همین دلیل سفرهای این شرکت تا زمان تاییدیه دوباره دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه لغو شده بود.

کاملی بیان کرد: هم اکنون پروازهای تهران – خرم آباد و برعکس به صورت روزانه توسط ماهان و ایران ایر انجام میشود و پرواز هفتگی مشهد نیز به دلیل شیوع کرونا متوقف شده است.

وی اضافه کرد: اکنون پرواز روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه توسط شرکت ایران ایر، و یکشنبه، سه شنبه، چهارشنبه و جمعه توسط ماهان در مسیر تهران – خرم آباد و برعکس برقرار است.

 

ایرنا