مسکن ۳۵ متری سلول انفرادی است/ مشاورین املاک خون مردم را داخل شیشه کرده‌اند/ کارخانجات مصالح ساختمانی باید در لرستان ایجاد شود
مسکن ۳۵ متری سلول انفرادی است/ مشاورین املاک خون مردم را داخل شیشه کرده‌اند/ کارخانجات مصالح ساختمانی باید در لرستان ایجاد شود
نماینده خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی انتقاد از طرح مسکن 35 متری گفت: نباید سلول انفرادی برای مردم ایجاد کنیم.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌و‌گو با امید لرستان اظهار کرد: یکی از مایحتاج‌های ضروری و اساسی مردم بحث مسکن و مسائل مربط به آن است که نیازمند است در دستور کار مجریان قرار بگیرد.

وی افزود: تا یک زمانی خرید مسکن راحت بود، ولی بعد مدتی یک اختپوس وارد سیستم مسکن مردم شد و سودجویی هایی که صورت گرفت باعث شد رویه تغییر کند و مردم با مشکلاتی در این حوزه مواجه شوند.

نماینده خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تعداد از مشاورین املاک نقش مهمی در افزایش قیمت مسکن دارند که خون مردم را در شیشه کرده‌اند و تا وقتی در گران شدن مسکن زینفع باشند این ماجرا ادامه دارد.

ویسکرمی به قانون مالیات بر خانه‌های خالی نیز اشاره کرد و بیان داشت: این قانون به عنوان یک مطالبه عمومی باید اجرایی شود، چرا که برخی افراد ۸۰۰ واحد مسکن خالی دارند تا یک روز که گران‌تر شد بفروشند و همین عوامل باعث تشدید اوضاع شده است.

وی با اشاره به این که تهیه مسکن بخش زیادی از سبد خانوار را تشکیل می‌دهد، گفت: تورم در مسکن باعث بالا رفتن سن ازدواج، افزایش بزهکاری در جامعه، کاهش فرزندآوری و موارد دیگر می‌شود و باید هرچه سریع تر دولت در این حوزه ورود کنند و وظایف خود را به اجرا در بیاورد.

نماینده خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: قوه قضاییه در بحث مسکن نیز باید ورود کند و با افراد خاطی که در این حوزه باعث بیشتر شدن مشکلات مردم شده‌اند برخورد و از سویی نیز مجلس نیز بر اجرای قوانین موجود نظارت کند و اگر نیاز باشد قوانین ضربتی برای حل این مشکل وضع کنند.

ویسکرمی با بیان این که اجاره کردن مسکن در تهران برای من خیلی سخت بود گفت: مردم در بحث مسکن مشکلات بسیار عدیده دارند و انتظار دارند افراد مسئول ورود جدی تری داشته باشند.

وی به مشکلات حوزه مسکن در لرستان اشاره کرد و بیان داشت: یکی از مشکلات ما در استان وارداتی بودند بسیاری از مصالح ساختمانی است چرا که آجر و فولاد را اصفهان می‌آورند، گچ را از سمنان وارد می‌کنند، کاشی را از یزد انتقال می‌دهند و بسیاری از لوازم دیگر نظر لوازم الکتریکی و مصرفی ساختمان نیز در لرستان تولید نمی‌شوند و عمدتاً وارد می کنیم که عمین عامل نیز باعث تحمیل هزینه‌های اضافی بر دوش مردم می‌شود.

مهرداد ویسکرمی

نماینده خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نیاز است کارخانه‌های مصالح ساختمانی در لرستان ایجاد شوند تا با هزینه‌های کمتری ساختمان‌ها احداث شوند و از سوی دیگر  اشتغال جوانان را نیز به دنبال داشته باشند.

ویسکرمی به طرح ساخت خانه‌های ۳۵ متری نیز اشاره کرد و گفت: یک تفکر لیبرالی پشت این طرح است که می‌گوید مجردی زندگی کنیم و متکی بر عدم ازدواج و عدم فرزند آوری است، اما معتقدم نباید سلول انفرادی برای مردم ایجاد کنیم.

وی بیان کرد: طرح مسکن‌های ۳۵ متری صرفاً برای خوابگاه‌های متاهلی یا حل مسکن طلاب جوان  و آن هم تنها برای یک مقطع کوتاه می‌تواند کاربرد داشته باشد.

نماینده خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مسکن‌های کوچک تبعات اجتماعی دارد و افرادی اکه این مباحث را مطرح می‌کنند به این موارد فکر نمی‌کنند و می‌بایست با دید بلند مدت به این مباحث بپردازیم.