صدر فولاد لرستان ظرفیت اشتغال صدها نفر را دارد/ اجازه نخواهیم داد، قطعه‌ای از این شرکت برداشته شود/ برخی اقدامات انجام شده مصداق بارز ویرانگری، غارت و افساد فی الارض است
صدر فولاد لرستان ظرفیت اشتغال صدها نفر را دارد/ اجازه نخواهیم داد، قطعه‌ای از این شرکت برداشته شود/ برخی اقدامات انجام شده مصداق بارز ویرانگری، غارت و افساد فی الارض است
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی با شاره به این که شرکت صدر فولاد لرستان ظرفیت اشتغال صدها نفر را دارد، گفت: اجازه نخواهیم داد، قطعه‌ای از این شرکت برداشته شود.

مهرداد ویسکرمی در گفت‌وگو با امید لرستان اظهار کرد: شرکت صدر فولاد لرستان یکی از شرکت‌های تولیدی استان است که ظرفیت اشتغال صدها نفر را دارد و اگر قسمت ذوب آن فعال شود، تعداد شغل‌های که به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند ایجاد کند، به مراتب بیشتر خواهد شد.

وی افزود: مدتی قبل که بنده بازدیدی از این شرکت داشتم، متوجه شدم شرکت فولاد صدر مشکل زیادی نداشته و برای احیا و رفع تعطیلی نیازمند حمایت برای خلع ید سرمایه گذار قبلی و ورود سرمایه گذاران جدید به پروژه است و  دو سرمایه گذار نیز برای این شرکت نیز  اعلام آمادگی کرده‌اند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی اظهار کرد: ماشین‌های قسمت ذوب این شرکت که میلیاردها تومان ارزش دارند هم در شرکت آماده راه اندازی هستند.

ویسکرمی با اشاره به این که یک مرکز فرهنگی دو سال قبل بابت طلبی که از شرکت صدر فولاد داشته تعدادی از قطعات شرکت را برداشته و به استان دیگری منتقل کردند، بیان کرد: با ممانعت دادستان و سایر مسئولین از بردن سایر قطعات و ماشین‌آلات جلوگیری شده  و امیدواریم دیگر در استان شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

وی با انتقاد از انجام چنین حرکاتی، گفت: تا جایی که به بنده اطلاع داده‌اند، میزان طلب این مرکز با قیمت قطعات همخوانی نداشته و بسیار کمتر است.

نماینده خرم آباد و چگنی بیان کرد: دو روز پیش بنده متوجه شدم که قصد دارند که ترانس مرکزی شرکت را در ازای بخشی از مطالبات خود بردارند و بنده چون نمیخواستم به سرنوشت سایر کارخانجات استان دچار شود، با نماینده ولی فقیه در استان، استاندار لرستان، مدیرکل جذب سرمایه گذاری استانداری و فرماندار چگنی تماس گرفتم و همدلی ایجاد شد که مانع این کار شویم.

ویسکرمی تصریح کرد: انتظار داریم، طلبکاران شرکت به خاطر مردم استان و جوانان بیکار، که سرمایه ملی و استانی ما هستند، صبر کنند تا سرمایه گذار جدید فعالیت خود را شروع کند و شرکت مجدد به فعالیت خود باز گردد.

وی بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد سال جهش تولید، ما اجازه نخواهیم داد کسی این شرکت را به اسم مطالبه غارت کند و قطعات آن را از استان خارج کنند چون باقی آن نیز به طور کلی نابود می‌شود و این مصداق بارز ویرانگری، غارت و افساد فی الارض است.

ویسکرمی اظهار کرد: شرکت در حال راه اندازی است و با شروع دور جدید فعالیت، مطالبات افراد طلبکار نیز وصول خواهد شد و تا زمان لازم  قطعه ای از این شرکت برداشته نخواهد شد و بنده بعنوان وکیل مردم شخصاً به هیچ قیمتی چنین اجازه‌ی چنین کاری را نیز نخوام داد.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیگیر احیا سایر واحدهای تولیدی تعطیل استان نیز هستیم و امیدواریم ریاست قوه قضاییه در بحث لرستان اهتمام ویژه داشته باشند تا برخی پرونده‌ها که نیازمند دستور خارج از نوبت ایشان هستند به مزایده گذاشته شوند که ماشین سازی یکی از این‌ها است.