سهم دقیقی از ۲۰۰ هزار مسکن کارگران برای لرستان تعیین نشده است/  تعاونی های مسکن می توانند باعث بهبود وضعیت مسکن باشند/ جهت تشکیل تعاونی‌های مسکن آماده همکاری هستیم
سهم دقیقی از ۲۰۰ هزار مسکن کارگران برای لرستان تعیین نشده است/  تعاونی های مسکن می توانند باعث بهبود وضعیت مسکن باشند/ جهت تشکیل تعاونی‌های مسکن آماده همکاری هستیم
معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به این که سهم دقیقی از 200 هزار مسکن کارگران برای لرستان تعین نشده است گفت: تعاونی‌های مسکن می‌توانند باعث بهبود وضعیت مسکن باشند.

مجتبی شجاعی در گفت‌و‌گو با امید لرستان اظهار کرد: تعاونی‌های مسکن از ابتدای تاسیس تاکنون نقاط مثبت و منفی زیادی داشته‌اند اما در عین حال خدمات فراوان و مطلوبی را نیز ارائه داده‌اند.

وی افزود: منقطه گلدشت خرم‌آباد، مسکن‌های مهر استان، کوی اندیشه بروجرد، مسکن فرهنگیان و ۱۲۳۴ واحدی ارتش خرم‌آباد نمونه‌هایی از اقدامات تعاونی‌های مسکن جهت حل مشکلات مسکن اقشار مختلف جامعه بوده است.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان بیان کرد: از سویی نیز در برخی تعاونی‌های استان به دلیل عدم نظارت و رعایت چهارچوب‌های قانونی  در گذشته فسادهایی نیز صورت گرفته است که برخی نسبت به آن‌ها بدبین شده‌اند.

شجاعی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر سهم لرستان از ۲۰۰ هزار مسکن کارگران که پیشتر اعلام شده بود چه تعداد است، گفت: تاکنون سهم لرستان به صورت دقیق مشخص نشده است، اما آمادگی را داریم که اگر در این خصوص ابلاغ شود همکاری لازم را داشته باشیم.

وی با اذعان به این که الان یکی از مشکلات فعلی مردم جامعه بحث مسکن است، افزود: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان آمادگی دارد که تعاونی های مسکن را با حداقل ۷۰ عضو و حداکثر ۲۰۰ عضو تشکیل دهد و افرادی دارای شرایط دریافت مسکن هستند از این طریق بتوانند اقدام کنند.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: هم اکنون با توجه به شرایطی که قرار داریم به صورت فوری نیاز به ساخت ۳۰ هزار واحد مسکن طی ۲ سال آینده هستیم که در قالب طرح اقدام ملی مسکن می‌توان شرایط ساخت آنان را محیا و در اختیار مردم قرار بگیرد.

شجاعی گفت: اگر تعاونی‌هایی که قبلاً نیز به دلیل پایان یافتن اعتبار ۵ ساله شان، منحل شده‌اند و بین ۷۰ تا ۲۰۰ عضو واجد دریافت مسکن داشته باشند برای ادامه فعالیت خودشان می‌توانند اقدام کنند و ما در این زمینه همکاری لازم را خواهیم داشت.

وی بیان کرد: تعاونی‌های مسکن تجارب بسیار خوبی در ساخت مسکن‌های مهر به دست آوردند و اگر باز به آنها اعتماد شود می‌توانند در بحث طرح اقدام ملی مسکن نیز نقش مطلوبی داشته باشند.