کمیته اطلاعاتی در لرستان برای شناسایی و تعقیب زمین خواران تشکیل شد
کمیته اطلاعاتی در لرستان برای شناسایی و تعقیب زمین خواران تشکیل شد
رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به دست اندازی برخی افراد به املاک و اراضی دولتی و منابع طبیعی گفت: کمیته اطلاعاتی در این رابطه تشکیل و این افراد شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

به گزارش امید لرستان،محمد رزم رئیس کل دادگستری لرستان در این دیدار مدیر کل آموزش و پرورش لرستان، با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای جامعه و مسئول تعلیم و تربیت نوجوانان و جوانان و مبدا تحول بسیار با اهمیت است، اظهار داشت : آموزش و پرورش متعلق به کل جامعه بوده و نیازمند به تعامل و کمک از ناحیه همه اقشار مختلف جامعه است.

وی با بیان اینکه در این جلسه که به منظور تبادل نظر و هم اندیشی بین شواری معاونین دادگستری لرستان و مدیرکل آموزش و پرورش تشکیل شد، حل مسائل و مشکلات حقوقی و قضائی آموزش و پرورش تجزیه و تحلیل شد، تصریح کرد: مقرر شد تمام اموال، اماکن و فضاهای آموزشی متعلق به آموزش و پرورش لرستان مستند سازی و نسبت به پیگیری صدور اسناد تک برگی این املاک از طریق اداره کل ثبت اسناد و املاک استان اقدام شود.

رئیس کل دادگستری لرستان خاطرنشان کرد: به منظور تسریع در رسیدگی و فرآیند دادرسی، تعدادی از شعب دادسرا، محاکم بدوی و تجدید نظر به عنوان شعب رسیدگی به پرونده‌ها و دعاوی آموزش و پرورش تعیین خواهد شد.

رزم با اشاره به اینکه این هشدار را اعلام می‌کنم که متأسفانه برخی از اشخاص و افرادی که معروف و مشهور به زمین خواری هستند به املاک و اراضی آموزش و پرورش، منابع ملی، منابع طبیعی و اراضی دولتی دست اندازی می‌کنند، گفت: کمیته اطلاعاتی در این رابطه تشکیل شده و این افراد شناسایی و تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

وی با تاکید بر اینکه افرادی که به هر عنوانی اراضی دولتی و منابع ملی را به صورت غیرمجاز تصرف کنند یا بخواهند در اراضی ملی و متعلق به دولت تغییر کاربری ایجاد کنند توسط دادسرای عمومی و انقلاب مربوطه تعقیب و با شدت مجازات می‌شوند، افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص حفظ حقوق بیت المال و مبارزه با مفاسد اقتصادی و زمین خواری و تاکید رئیس محترم قوه قضائیه، با شدت و قاطعیت با زمین خواران برخورد خواهیم داشت.