‍ سیاست‌های حمایتی امور مالیاتی از واحدهای بازرگانی لرستان
‍ سیاست‌های حمایتی امور مالیاتی از واحدهای بازرگانی لرستان
مدیرکل امور مالیاتی لرستان گفت: امور مالیاتی سیاست‌های حمایتی مطلوبی واحدهای بازرگانی لرستان در نظر گرفته است.

به گزارش امید لرستان، هادی ملکشاهی در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی اظهار کرد: علاوه بر سیاست‌های اداره کل امور مالیاتی که مبتنی بر حمایت از تولیدکنندگان است، بخشودگی جرائم مالیاتی و تاکید بر مبارزه با فرار مالیاتی، تمهیدات حمایتی امور مالیاتی از مراکز و واحدهای تولیدی و صنفی استان است.

 

وی با تاکید بر شعار سال اولویت خود را حمایت از تولیدکنندگان برشمرد و بیان کرد: سیاست سازمان امور مالیاتی تمرکز بر مبارزه با فرار مالیاتی است.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان تصریح کرد: تخفیفات بخشودگی جرائم تا پایان سال فرصتی را فراهم آورده است تا مودیان مالیاتی از این بسته حمایتی سازمان امور مالیاتی کمال استفاده را ببرند.

ملکشاهی خاطر نشان کرد: به خاطر سهم عوارض ارزش افزوده شهرداری‌ها، که بشکل مستقیم عواید درون استانی به همراه دارد وصول عادلانه ارزش افزوده را از اهم سیاست‌های خود می‌داند و با تاکید بر نقش این آورده در عمران و آبادانی استان، مبلغ واریزی در سال ۹۸ به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را بالغ بر هزار و صد و شصت و هشت میلیارد ریال دانست.

ملکشاهی گفت: سنجه کارایی خانواده مالیاتی لرستان الزاما وصول نیست بلکه رعایت اصولی است که وصول در آن اتفاق می‌افتد چرا که وصول عادلانه را نقطه نظر غایی سازمان امور مالیاتی می‌داند.

وی افزود: کارشناسان اداره کل امور مالیاتی لرستان این آمادگی را دارند تا به شکل رایگان با فراغ بال به تولید کنندگان مشاوره‌ مالیاتی بدهند.