دانشگاه محل کسب علم همراه با معنویت و اخلاق است
دانشگاه محل کسب علم همراه با معنویت و اخلاق است
رییس کل دادگستری لرستان گفت: دانشگاه محل کسب علم همراه با معنویت و اخلاق است.

به گزارش امید لرستان، محمد رزم، رئیس کل دادگستری استان لرستان در دیدار اعضای هیات رئیسه و شورای معاونین و روسای دانشکده های دانشگاه لرستان، ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه به ویژه شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، شهید حجت‌الاسلام و المسلمین سیدفخرالدین رحیمی و شهید محمدحسین صادقی از شهدای حادثه انفجار حزب جمهوری، گفت: دانشگاه محل کسب علم همراه با معنویت، اخلاق و انسان‌سازی است.

رزم، نقشه راه دانشگاه‌ها را تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: فعالیت‌ها دانشگاه‌ها بایستی در جهت اجرا و عملیاتی کردن رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره کارکرد دانشگاه در جامعه اسلامی باشد.

رئیس کل دادگستری استان لرستان افزود:این موضوع نیز اهمیت دارد که تلاش شود رشته‌های تحصیلی مختلف در دانشگاه‌ها متناسب با نیازهای بازار کار جامعه ایجاد تا اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی افزایش یابد.

رزم گفت: دانشگاه‌ها محل مطالبه‌گری، تحول و آرمان‌خواهی هستند اما دانشگاه‌ها نباید سیاست‌زده شوند و همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده‌اند سیاست زدگی یک آسیب است ولی دانشجو باید بینش، نشاط و شناخت سیاسی داشته و مطالبه‌گر باشد.

وی تصریح کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و جامعه اسلامی، دانشگاه، فقط رسالت آموزش علم ندارد بلکه علاوه بر این وظیفه بایستی در ترویج آموز‌ه های معنوی و دینی نیز نقش ایفاء نماید تا ارزش‌های دینی و اخلاقی نیز در جامعه تقویت شوند.

رئیس کل دادگستری لرستان، بیان کرد: همانگونه که حضرت امام خمینی (ره) فرموده‌اند دانشگاه کارخانه انسان‌سازی است؛ یعنی باید نیروی متعهد و متخصص برای جامعه اسلامی تربیت کند و براساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص می‌تواند باعث تحول‌خواهی و تحول‌آفرینی در جامعه اسلامی به سوی پیشرفت همه‌جانبه شود.
محمد رزم، توضیح داد:«علم‌آموزی در تعالیم دینی ما یک جایگاه والا و بسیار مهم دارد و این نشان می‌دهد دین اسلام، اهمیت ویژه‌ای برای کسب علم و دانش قائل است.

رزم افزود:«دانشگاه در نظام مقدس جمهوری اسلامی، یک دانشگاه انسان‌ساز است و این موضوع، جایگاه والای نهاد دانشگاه در نظام اسلامی را نشان می‌دهد.
رئیس کل دادگستری استان لرستان از بسط و توسعه همکاری‌ بین دانشگاه و دادگستری کل استان لرستان استقبال کرد و گفت: تشکیل کمیته‌های تخصصی با حضور متخصصان دانشگاهی و کارشناسان دادگستری با رویکرد تحقیقات و پژوهش های کاربردی می‌تواند در موضوعات حقوقی یا آسیب‌های اجتماعی، به رفع مشکلات این حوزه کمک نمایند.

در این دیدار و گفت‌وگو، معاونان رئیس دانشگاه لرستان، معاونان رئیس کل دادگستری استان لرستان، دادستان مرکز استان، رؤسای دانشکده‌های دانشگاه لرستان و مدیران اجرایی دانشگاه، نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود را بیان و مقرر شد با انعقاد تفاهم نامه معاونت های منابع انسانی و اجتماعی و پیشگیری دادگستری و دانشگاه لرستان نسبت به ارایه آموزشهای همگانی، پذیرش دانشجویان رشته حقوق برای کارآموزی و کارورزی و نیز انجام پژوهش و تحقیقات و به اشتراک گذاشتن امکانات یکدیگر همکاری نمایند.