تعقیب کیفری برای متخلفان ساختمان استانداری لرستان
تعقیب کیفری برای متخلفان ساختمان استانداری لرستان
سرپرست بازرسی کل لرستان گفت: به پرونده ساختمان جدید استانداری لرستان ورود پیدا کردیم و در این راستا افرادی تحت تعقیب کیفری و اداری قرار گرفته‌اند.

به گزارش امید لرستان، مهدی اصلانی در جمع خبرنگاران در ارتباط با تخلفات صورت گرفته در احداث ساختمان جدید استانداری لرستان اشاره کرد و گفت: به پرونده ساختمان جدید استانداری لرستان ورود پیدا کردیم و افرادی تحت تعقیب کیفری و اداری قرار گرفته‌اند.

وی افزود: ایراداتی در مورد فرایند واگذاری و ساخت و ساز در ساختمان فعلی استانداری نیز مطرح شده که در حال رسیدگی است.

سرپرست بازرسی کل لرستان گفت: در راستای برخورد با مفسدین پیرو سیاست‌های ریاست قوه قضائیه هیچ خط قرمزی در برخورد با فساد نداریم اما نکته مهم در این زمینه این است که برخوردها و رسیدگی‌ها بر اساس سند و مدرک صورت می‌گیرد، ضمن اینکه کرامت افراد نیز حفظ خواهد شد.

وی در ادامه به ستاد فوریت‌های بازرسی در سطح‌ استانها اشاره و عنوان کرد: در این راستا اخبار و گزارش‌های اصحاب رسانه و در فضای مجازی احصا و توسط کارشناسان ما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

اصلانی خاطرنشان کرد: به بحث پرداخت پاداش‌ها به برخی اعضای شوراها ورود پیدا کردیم و کماکان در حال رسیدگی هستیم. در این زمینه در برخی موارد قانونی ابهاماتی وجود دارد که در حال پیگیری هستیم.

وی گفت: اگر بدانیم در جایی فردی خلاف مقررات استخدام شده است حتما پیگیری و برخورد می‌کنیم که در این زمینه در برخی شهرداری‌ها نیز ورود پیدا کردیم.

سرپرست بازرسی کل لرستان اظهار داشت: از مدیران و مسوولان انتظار داریم در بحث جذب نیروهای شرکتی و خدماتی نیز عدالت را در قالب رقابت برقرار کنند.

وی تاکید کرد: پرداخت حقوق نیروهای قراردادی و کارگران در شهرداری‌ها باید همانند نیروهای رسمی باشد.

اصلانی در پایان گفت: برخی دستگاه‌ها سال گذشته بیشترین همکاری را در راستای سالم‌سازی محیط اداری با بازرسی داشته‌اند از جمله معاونت عمرانی استانداری لرستان، اداره‌کل نوسازی مدارس و مدیرکل فقید این اداره و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که همکاری خوبی با ما داشته‌اند.