از غیرت شهدایی تا قتل های ناموسی
از غیرت شهدایی تا قتل های ناموسی
حسین دارابی، در صفحه اینستاگرام خود نسبت به قتل های ناموسی اخیر واکنش نشان داده و آن را با غیرت شهدا مقایسه نموده است.

به گزارش امید  لرستان، حسین دارابی در صفحه اینستاگرام خود به قتل های ناموسی اخیر و مقایسه آن با غیرت و ناموس دوستی شهدا پرداخت و نوشت:

چند روزی هست که شاهد منتشر شدن قتلهایی هستیم که قتل‌های ناموسی نام گرفتن، از این جهت اسمش قتل ناموسیه که پای ناموس وسطه، پای یک زن یا یک دختر بی‌دفاع و بی‌پناه وسطه. خیلی دل‌ها به‌درد میاد این جنایات رو می‌شنوه امروز زیر مطلب یکی از این جنایات ناموسی شخصی کامنت گذاشته بود، نتیجه اسلام ناب محمدی. منم این پست رو نوشتم برای هرکسی که فکر میکنه ذره‌ای اسلام در این قتل‌ها تاثیر داشته اسلام ناب محمدی شهدای ماهستن، تنها کسانی که آیینه تمام‌نمای اسلام ناب هستن، شهیدان هستن.

همه شهدا، حتی روحانیون رو هم نمیشه مظهر اسلام دونست. چون روحانی فاسد هم داریم. ولی شهید فاسد نداریم، همه شهدا خالص شدن و رفتن اتفاقا شهدا رو شاید بشه به قتل‌های ناموسی مرتبط ساخت، اما نه قتلِ ناموس، بلکه قتل برای ناموس فداکردن خود برای ناموس.

اسلام این شهدارو تربیت کرد که خم به ابروی ناموس نیفته، آب تو دل ناموس نلرزه. ناموس دلش گرم باشه که وقتی کوچکترین خطری تهدیدشون کرد، سینه‌های سپر کرده مردانِ مرد سپری میشه جلوی خطر مرد دست‌پروده اسلام امنیت تمام و کمال به ناموسش میده. نه اینکه ناامنش کنه. تا جایی که پیامبرمون وقتی با پای برهنه در تشییع جنازه معاذ شرکت کرد و ملائک رو دید که به تشییع اومدن، به مادر معاذ تبریک گفت از تربیت چنین پسری، ولی وقتی در قبر گذاشته شد، به مادرش گفت الان معاذ دچار عذاب شد، چون در خانه #کمی بداخلاق بود.

یعنی حتی اگر یار نزدیک پیامبر هم باشی و کمی بداخلاق باشی با ناموست و خانواده‌ات، عذاب میشی، چه برسد به…..

حاصل غیرت باید محبت و امنیت باشد، کجا این جنایات را می‌توان غیرت نام گذاشت؟