انتقاد فرماندار خرم‌آباد از دلال بازی در قیمت مسکن و رشد قارچ گونه مشاوران املاک
انتقاد فرماندار خرم‌آباد از دلال بازی در قیمت مسکن و رشد قارچ گونه مشاوران املاک
فرماندار خرم‌آباد از دلال بازی در قیمت مسکن و رشد قارچ گونه مشاوران املاک انتقاد کرد.

جعفر طولابی در گفت‌و‌گو‌ با امید لرستان اظهار کرد: حضور واسطه‌ها و دلال‌ها در بحث گرانی مسکن مسجل است و بدون حساب و کتاب در هر خیابان خرم آباد چندین بنگاه معاملات ملکی دایر شده است.

وی با اشاره به این که دستگاه‌های متولی مسکن باید ورود جدی داشته باشند، افزود: سیستم نظارتی نیز باید با کنترل مستمر، مانع فعالیت‌های غیر قانونی و بدون حساب و کتاب در حوزه مسکن که دغدغه اصلی بسیاری از مردم است باشد.

فرماندار خرم‌آباد بیان کرد: راهکارهایی برای سامان بخشیدن اوضاع فعلی اندیشیده شده است که تلاش داریم بستری به وجود بیاید تا با نظر کارشناس رسمی دادگستری قیمت‌ها تعیین شود که دفاتر ثبتی حق ثبت غیر آن را نداشته و اگر تخطی نیز صورت بگیرد به عنوان تخلف لحاظ و برخورد شود.

طولابی تصریح کرد: توسعه انبوه سازی و طرح ملی اقدام مسکن و تکمیل واحدهای مسکن مهر در مرکز استان باید با قدرت پیش برود و اگر موانع و خلاً در این حوزه وجود دارد نیاز است فوری دستگاه اجرایی پای کار بیایند و از سویی نیز  اراضی که قابلیت تبدیل به مسکن را دارند نیز بررسی شود تا بتوانیم هرچه سریعتر در اختیار متولیان برای ساخت ساز قرار بگیرد.

وی بیان کرد: حساسیت لازم، برای توجه به مشکل مسکن مردم در سطح استان به وجود آمده است و راهکارهای که قابلیت اجرایی دارند را نیز در دستور کار شورای مسکن قرار گرفته است، اما باید توجه داشته باشیم بخشی از وضعیت فعلی در مرکز استان، تابعی از وضعیت کشور است.

فرماندار خرم آباد گفت: عمده نرخ گذاری ها غیر منطقی است و همین سبب مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده است که بیشتر به دلیل عدم نظارت کافی دستگاه‌های مسئول صورت گرفته است.

طولابی به وضع اجاره بهاء و مشکلات مستاجران نیز اشاره کرد و بیان داشت: راهکارهای خوبی برای کنترل اجاره مسکن نیز در دست اقدام است که لازم است پیگیری‌ها توسط دبیرخانه شورای مسکن استان که اداره کل راه و شهر سازی است صورت بگیرد چون در این راستا وظیفه قانونی دارند.