وضعیت کارخانه شن و ماسه برخوردار در حال بررسی است/ سرمایه‌گذار باید رضایت‌مندی اهالی روستا را جلب کند
وضعیت کارخانه شن و ماسه برخوردار در حال بررسی است/ سرمایه‌گذار باید رضایت‌مندی اهالی روستا را جلب کند
مدیرکل امنیتی، انتظامی لرستان گفت: تخلفات کارخانه شن و ماسه روستای برخوردار دلفان محرز است.

علی جوانمرد در گفت‌و‌گو با امید لرستان اظهار کرد: بدنبال اعتراض مردم برخوردار و حواشی به وجود آمده، استاندار لرستان و معاونت سیاسی امنیتی استاندار دستور ایجاد کمیته بررسی مطالبات مردم برخوردار را صادر کردند که به دنبال آن کمیته تخصصی با حضور مدیران و کارشناسان خبره دستگاه‌های اجرای مرتبط در خود برخوردار و کارخانه شن و ماسه، برگزار شد که در آن دستورات لازم جهت اقدام صورت گرفت.

وی افزود: اعضای هیات مواد ناریه نیز در این کمیته حضور داشتند و کلیه مطالبات مردم منطقه احصا و در جهت رفع مشکلات آنها تصمیات خوبی اتخاذ شد.

مدیرکل امنیتی، انتظامی استانداری لرستان بیان کرد: طبیعتاً مالک کارخانه وظایف و مسئولیت‌های اجتماعی نسبت به اهالی خود منطقه دارد و باید در انجام آنها اهتمام کافی را داشته باشد و در جهت رفع مشکلاتی که کارخانه برای مردم به وجود آورده است نیز اقدام کند.

جوانمرد با اشاره به این که عقد اخوت با کسی نبسته ایم، تصریح کرد: اهالی معتقد هستند کارخانه شن ماسه تخلفاتی صورت داده است که در حال اقدام کارشناسی بر روی آنها هستیم و در صورت تایید حتماً برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

وی افزود: این کارخانه مجوز انفجار برای معدن خود ندارد و از این به بعد نیز حق انجام انفجار در منطقه را ندارد و لازم است اگر تصمیم گرفته شد که به فعالیت خود ادامه بدهد از فناوری های جدید که صدا و مخاطره برای مجاورین کارخانه ندارد به کار ببرد.

مدیرکل امنیتی، انتظامی استانداری لرستان افزود: مردم برخوردار، بسیار نجیب، با شرف، خالص و با نجابت هستند و همواره یاریگر نظام و انقلاب بوده اند و باید کلیه خواسته های منطقی آنها در چهارچوب قانون اجرایی شود و اجازه سو استفاده افراد اخلالگر نیز گرفته شود و امنیت مردم منطقه خدشه دار نشود تا با کمال آرامش مشکلات مردم برطرف شوند.

 

اهالی روستای برخوردار هفته گذشته به دنبال فعالیت کارخانه شن و ماسه  که منجر به مشکلاتی برای اهالی داشتند اعتراض کردند.