بازی تاج‌و‌تخت پایان می‌یابد؟ / رد اعتبار تاجگردون، بازگشت اعتبار به لرستان
بازی تاج‌و‌تخت پایان می‌یابد؟ / رد اعتبار تاجگردون، بازگشت اعتبار به لرستان
رد اعتبار نامه علامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی می‌تواند به راهکاری برای بازگشت اعتبار لرستان باشد.

به گزارش امید لرستان، غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی به دلیل آنچه که “رانتخواری”، “باند بازی” و “فامیل بازی” عنوان شده با چالش اعتبار نامه برای ادامه کار نمایندگی خود مواجه شده است.

وی ابتدا توسط شورای نگهبان برای انتخابات مجلس یازدهم رد صلاحیت شد، اما بعد با اعتراض تاجگردون شورای نگهبان رأی خود را تغییر داد و او را تائید صلاحیت نمود.

رأی ۴۰ هزاری همراه با ریخت و پاش های انتخاباتی وی را مجدد راهی مجلس کرد، اما با آغاز به کار مجلس جدید تعدادی از نمایندگان مانع تایید اعتبار نامه او شدند.

در این مطلب نمی‌خواهیم به ماجرای او در این که چگونه در ۱۸ سالگی مدرک کارشناسی از دانشگاه گرفته است، یا این که به چه شکل  در سن ۲۴ سالگی و یک سال بعد از استخدام مدیر کل دفتر تحقیقات و سیاست‌های مالی وزارت امور اقتصاد و دارایی می شود، یا این که به ماجرای پر حاشیه مدرک دکترای او ورود کنیم.

ورود ما به اعتبار نامه فردی است که پس از نفوذش به لرستان و فشار برای انتصاباتی که انجام داد باعث شد لرستان دیگر روی خوش به خود نبیند. تاجگردون با اعتبارش که در کابینه حسن روحانی دارد، سید موسی خادمی را استاندار لرستان کرد و خادمی که کارنامه درخشانی در مدیریت های گذشته خود نداشته است سکاندار استانی شد که علی رغم بستر های گوناگونی که در عرصه‌های مختلف دارد، هر روز شاهد غرق شدن بیشتر در مشکلات خود است.

از سویی خادمی سایر تیم خود و تاجگردون را نیز همراه خود به لرستان آورد و در هرجایی که منصوب شدند نتوانستند حتی یک تکان مثبت و یا روند کوچک رو به رشدی در آن جا پدید بیاورند و علت آن نیز عدم توجه به شایسته سالاری بود. خادمی با انتصابات غیر کارشناسی خود و بعضاً استفاده از مدیران پیر و خسته و حتی بازنشسته نتواست در هیچ حوزه ای برای مردم لرستان «امید» که شعار دولت «حسن روحانی» بود را به ارمغان بیاورد.

اینک انتظار مردم و افکار عمومی استان از مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی، تلاش جهت «رد قاطع» به اعتبار غلامرضا تاجگردون است. رد اعتبار نامه فردی که با ورود و نفوذ به لرستان، فلاکت را برای مردم لرستان به ارمغان آورد.

فلاکتی که حاصل از افزایش نرخ بیکاری و تورم افسار گسیخته در سطح استان شده و در برهه‌ای که شرایط بد اقتصادی گربیان گیر کشور شده است، در لرستان مردم به دلیل خلع مدیریت ناکارآمد که از سوی تاجگردون به لرستان تحمل شد، شرایط بسیار دشواری را سپری کند و در شاخصه های دیگری نیز اوضاع لرستان هر روز بدتر از دیروز می شود و حتی در مسائل امنیتی نیز خبر های خوبی شنیده نمی شود.

بدون اغراق نبود تاجگردون در عرصه تصمیم گیری قوه مقننه منجر به از بین رفتن پشتوانه محکم استاندار لرستان و مجموعه مدیران ناکارآمد وارداتی وی باشد، اقدامی که می‌تواند امیدها را برای بازگشت آرامش و روند مطلوب، بین مردم در بازگرداند و پایانی باشد برای ورود افرادی که به نحو قصد دارند در عرصه قانون گذاری و تصمیم گیری برای مردم کشوری تاثیر گذار باشند.

پایگاه خبری امید لرستان پیگیری بحث شفافیت آرای مجمع نمایندگان برای رد یا تایید اعتبارنامه تاجگردون خواهد بود.

 

*علی فهیمی| امید لرستان