ناتوانی شهرداری خرم‌آباد در خط کشی خیابان‌ها
ناتوانی شهرداری خرم‌آباد در خط کشی خیابان‌ها
خط کشی خیابان‌ها به منظور ایجاد نظم در تردد خودروها و کاهش ترافیک، از وظایف شهرداری‌ها است اما شهرداری خرم‌آباد به دلیل نداشتن منابع مالی لازم توان انجام این کار را ندارد تا کماکان شاهد خیابان‌های بدون خط کشی در خرم‌آباد باشیم.

به گزارش امید  لرستان، خط کشی معابر و خیابان‌ها نقش قابل توجهی در رعایت حقوق عابران و رانندگان داشته و موجب روان شدن تردد و همچنین کاهش ترافیک می‌شود.

شهر خرم‌آباد در سالیان اخیر شاهد افزایش خودروها و به تبع افزایش ترافیک بوده است و در این بین نبود خط کشی خیابان‌ها نیز مزید بر علت شده است تا ترافیک در خیابان‌های اصلی این شهر بیشتر به چشم ‌آید.

نبود خط کشی در خیابان‌ها نظم در رانندگی را از بین برده و حرکت نامنظم موجب افزایش ترافیک می‌شود و از سوی دیگر در زیبا کردن خیابان‌ها نیز تاثیر مثبت دارد.

در این راستا در سراسر کشور شهرداری‌ها وظیفه دارند نسبت به خط کشی خیابان‌ها اقدام کنند.

این وظیفه در شهر خرم‌آباد در چند سال اخیر از سوی شهرداری به درستی انجام نمی‌شود چنانکه خیابان‌های خرم‌آباد فاقد خط کشی هستند و این موضوع گلایه شهروندان و صاحب نظران را به دنبال داشته است.

شهرداری خرم‌آباد نبود منابع مالی را مهمترین علت عدم خط کشی خیابان‌ها عنوان کرده و گفته است در شرایط موجود برنامه خاصی برای رفع این مشکل ندارد.

شهرداری برنامه‌ای برای خطر کشی خیابان‌های داخل شهر ندارد

در همین این راستا علیرضا صادقی با بیان اینکه خط کشی مبادی ورودی و خروجی شهر از این هفته شروع می‌شود، اظهار کرد: رنگ مورد نیاز را با مبلغی ۱۶۰میلیون‌تومان خریداری و از این هفته خط‌کشی مبادی ورودی و خروجی و سرعت گیرها را آغاز می‌کنیم، برای کاهش هزینه‌ها خود شهرداری اقدام به خط کشی خواهد کرد.

وی افزود: اما برای خط کشی مرکز شهر برنامه‌ی نداریم زیرا چند سالی است که ردیف اعتباری برای این امر تخصیص داده نشده است.

معاون‌عمرانی شهرداری خرم‌آباد گفت: حدود چند سالی است که تخصیص جرایم راهنمایی رانندگی برای مباحث ترافیکی صفر است و با توجه به منابع مالی شهرداری بخشی از کارها روی زمین مانده است.

صادقی عنوان کرد: در حال حاضر باید رنگ مورد نیاز را نقدی خریداری کرد که با توجه به بحران مالی شهرداری کار سخت شده است.

وی در پایان به علت ناپدید شدن رنگ خط کشی ها نیز اشاره و گفت: کیفیت آسفالت و قیر همچنین کثیفی خیابان‌ها از مواردی است که سبب کم رنگ و یا ازبین رفتن رنگ‌ها می‌شود.

 

 

فارس