«تامین مسکن» جدی‌تری مشکل مددجویان کمیته امداد است/ صاحب‌خانه‌ها مستاجران را دریابند
«تامین مسکن» جدی‌تری مشکل مددجویان کمیته امداد است/ صاحب‌خانه‌ها مستاجران را دریابند
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به این که تامین مسکن مهم ترین مشکل مددجویان کمیته امداد است، بیان کرد انتظار داریم صاحب‌خانه‌ها مستاجران را دریابند.

جاسم محمدی فارسانی در گفت‌وگو با امید لرستان اظهار کرد: ۱۰۲ هزار خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمین(ره) لرستان هستند که یکی از مهم ترین مشکلات آنها تامین مسکن است.

وی افزود: در کمیته امداد امام خمینی(ره) همواره یکی از تلاش‌های ما کمک برای مسکن آن‌ها با اولویت افراد شرایط خاص نظیر خانواده‌هایی که بیشترین یتیم را دارند است و این تلاش‌ها کماکان ادامه دارد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان بیان کرد: برای سالجاری در خرم‌آباد تلاش داریم در ۲ فاز تا پایان مهر ماه و آذر ماه برای ۳۰۰ خانواده مسکن مهر تهیه و در اختیار مددجویان قرار دهیم و کمک هزینه هایی جهت  اجاره مسکن نیز به صورت ماهانه هر خانواده یک صدهزار تومان پرداخت می‌شود.

محمدی فارسانی تصریح کرد: وام‌های ۱۵ تا ۲۰ میلیونی نیز برای آن دسته از مددجویان که نیاز به ودیعه مسکن دارند نیز در نظر گرفته شده است تا بتوانیم در شرایط فعلی که بسیاری از مددجویان حقیقتاً دارای مشکلات  هستند، بتوانند دغدغه کمتری داشته باشند.

وی گفت: انتظار داریم در این برهه که بسیاری از خانواده با شرایط بسیاری سختی زندگی را اداره می‌کنند و از سویی بحران کرونا دامن گیر کشور شده است، صاحب‌خانه‌ها نیز از افزایش کرایه خانه جدا صرف نظر کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان بیان کرد: انصاف، اخلاق و انسانیت حکم می‌کند، در این شرایط  به وجود آمده که لرستان در بحث بیکاری و تورم شرایط دشوارتری نسبت به بقیه استان سپری می‌کند، خود مردم یاریگر هم باشند و تا حد توان به افراد نیازمند کمک کنند.

محمدی فارسانی با اشاره به این که کمیته امداد حقیقتاً به تنهایی پاسخگوی برطرف کردن همه نیازهای خانواه‌های تحت پوشش نیست، افزود: همه مردم، خیرین و توانمندان باید پای کار بیاینند تا بتوانیم از این شرایط نیز عبور کنیم و شرینی این ایام نیز اقدامات خیر خواهانه است که باعث می‌شود به‌خوبی در اذهان بماند.