بستر ایجاد صنایع در شهرک‌های صنعتی لرستان آماده است/ شرایط مطلوب اعطای زمین به سرمایه گذاران
بستر ایجاد صنایع در شهرک‌های صنعتی لرستان آماده است/ شرایط مطلوب اعطای زمین به سرمایه گذاران
مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی لرستان گفت: بستر ایجاد صنایع در لرستان آماده است و سرمایه گذاران با شرایط بسیار مطلوب می‌توانند در استان سرمایه گذاری کنند.

بختیار رازانی در گفت‌وگو با امید لرستان اظهار کرد: در طی سه سال گذشته روند ایجاد قرارداد منجر به تاسیس صنایع در لرستان از رشد مطلوب و امیدوار کننده‌ای برخوردار بوده است.

وی افزود: در ۱۰ سال منتهی به سال ۱۳۹۵ به صورت میانگین سالانه ۱۵ قرارداد ایجاد صنایع در لرستان به انجام می‌رسید، ولی هم اکنون در سه سال گذشته این عدد به میانگین ۴۳ قرارداد رسیده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان بیان کرد: در سال ۹۶ تعداد ۳۷ قرارداد، در سال ۹۷نیز ۳۵ قرارداد و در سال ۹۸ با توجه به شرایط اقتصادی بسیار دشوار ما در لرستان ۶۱ قرارداد احداث واحد صنعتی در محدوده شهرک های صنعتی لرستان را به ثبت رساندیم که در همین راستا ۵۸ هکتار زمین نیز به متقاضیان واگذار شد.

 

بختیار رازانی

رازانی با امید بخش دانستن شرایط رشد اقتصادی در لرستان، بیان کرد: تمام تلاش‌ها در این است که بتوانیم شرایطی مهیا شود که سرمایه گذاران در استان بتوانند با شرایط مطلوبی که فراهم شده در استان به کار اقتصادی بپردازند و از سویی منجر به اشتغالزایی جوانان لرستانی شود.

وی بیان کرد: ایجاد ۱۹ شهرک صنعتی، منطقه ویژه اقتصادی لرستان، دارا بودن ۲ گمرک برای صادارات و شرایط خاص لرستان را به یکی از استان‌های مستعد در حوزه سرمایه گذاری تبدیل کرده است که در آن آب، مواد اولیه، اعطای زمین مورد نیاز با ۵۰ درصد قیمت، راه‌های دسترسی، بهره بردن از معادن غنی، سنگ، آهک، کچ و سیمان و … می‌تواند به عواملی برای جلب نظر سرمایه گذاران تبدیل شود.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان با اذعان به کمبود صنایع منجر به اشتغالزایی در لرستان تصریح کرد: قوانین سخت بانک‌های و مالیات از مهم ترین موارد دست و پا گیر برای سرمایه گذاری در کشور و استان است که می‌طلبد در بعد کلان به آن توجه لازم برای شکوفایی رونق تولید صورت گیرد.