رشد بی‌حساب و کتاب اجاره منازل مسکونی در خرم‌آباد/ از احتکار مسکن جلوگیری شود
رشد بی‌حساب و کتاب اجاره منازل مسکونی در خرم‌آباد/ از احتکار مسکن جلوگیری شود
نایب رئیس شورای شهر از اجاره بهای سرسام آور مسکن در شهر خرم آبادبه شدت از مسئولان ذیربط و عدم نظارت کافی انتقاد کرد.

به گزارش امید  لرستان، اسماعیل رضایی در جلسه رسمی و صحن علنی شورای شهر خرم آباد با انتقاد شدید از روند صعودی نرخ اجاره بهای مسکن در شهر خرم آباد با توجه به وضعیت موجود مردم در شرایط کرونایی و فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم های ظالمانه آمریکا از مسئولان ذیربط درخواست کرد با توجه به وضعیت موجود با متخلفین افزایش نرخ اجاره بها برخورد و قشر ضعیف و آسیب پذیر را مورد حمایت قرار دهند .

رضایی در ادامه تصریح می کند : ورود راه و شهرسازی، شهرداری و دیگر نهادها که بر ساخت و سازها نظارت مستقیم دارند، می تواند کمک زیادی به تهیه آمار مسکن های خالی از سکنه کند و اتحادیه صنف مشاوران املاک خرم آباد نیز در کنار این سازمان ها پای کار خواهد بود و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان تنها راه ممکن برای کنترل بازار مسکن، تهیه یک بانک اطلاعاتی از تعداد مالکان واحدهای مسکونی و تعداد منازل مسکونی خالی است و در ادامه باید سازو کاری اندیشیده شود تا با  وضع مالیات بر خانه های خالی از سکنه، از  احتکار مسکن جلوگیری شود که برای رسیدن به این مهم،  قانون گذاران  و  مراجع حاکمیتی باید ورود کنند.

 وی افزود :رشد بی حساب و کتاب اجاره منازل مسکونی همزمان با افزایش سرسام آور قیمت مسکن در سال جاری تعداد زیادی از مردم را دچار سرگردانی کرده است. موضوعی که در شرایط اقتصادی امروز، فشار اقتصادی زیادی را به اجاره نشین ها وارد می کند.

افزایش قیمت ها در شهرهای بزرگ بیشتر به چشم می خورد و به همین دلیل تعداد زیادی را ناگزیر به کوچ اجباری به سمت حاشیه شهر یا گاهی شهرستان های مجاور کرده است. شهر خرم آبادنیز از سونامی افزایش قیمت اجاره بی بهره نبوده است.

برنا