افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی در خرم‌آباد
افتتاح واحد اول و دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی در خرم‌آباد
در مراسمی با حضور «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان کشور، واحد اول و دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی مرکز لرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش امید لرستان، صبح امروز پنجشنبه در مراسمی با حضور «پرویز فتاح» رئیس بنیاد مستضعفان کشور، استاندار لرستان و دیگر مسئولان استانی، بزرگترین نیروگاه لرستان در خرم آباد با سرمایه گذاری ۳۱۰ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان به بهره‌برداری رسید.

در این مراسم واحد اول و دوم بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد افتتاح شد که این فاز شامل ۲ واحد گازی است و هرکدام ظرفیتی معادل ۱۶۲ مگاوات دارند و با بهره برداری از این واحدها، ۳۲۴ مگاوات به توان تولید برق کشور افزوده شد.

همچنین فاز نخست این نیروگاه دارای یک واحد بخار با ظرفیت ۱۶۰ مگاوات است که این واحد نیز تا پایان سال به شبکه سراسری برق کشور متصل خواهد شد.

با احداث این نیروگاه علاوه بر تولید برق استان و کشور، زیرساخت‌های لازم برای توسعه پایدار منطقه و تشویق به سرمایه‌گذاری در منطقه، فراهم شده و علاوه بر این موارد، زمینه اشتغال مستقیم و غیرمستقیم برای نیروهای متخصص و بومی در استان ایجاد شده است.

محسن امیری مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان در این رابطه گفت: در طول احداث نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد روزانه برای بیش از ۵۰۰ نیروی بومی منطقه اشتغال مستقیم ایجاد شده بود و امروز با راه اندازی این نیروگاه برای بیش از ۱۵۰ نفر از نیروهای متخصص بومی، اشتغال مستقیم بلند مدت و پایدار فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: تمامی استانداردهای زیست محیطی رعایت شده و بر همین اساس، این نیروگاه کمترین تأثیر منفی را بر اکوسیستم منطقه دارد و همین امر نیروگاه خرم آباد را در ردیف نیروگاه‌های دوست دار طبیعت قرار داده است.