دولت باید فکر جدی برای معیشت آسیب دیدگان کرونا داشته باشد
دولت باید فکر جدی برای معیشت آسیب دیدگان کرونا داشته باشد
امام جمعه نوراباد گفت: دولت باید فکر جدی برای معیشت آسیب دیدگان کرونا داشته باشد.

علی اکبر جمیاری در گفت و گو با امید لرستان اظهار کرد: حقیقتاً گروهای جهادی، بسیجیان و انجمن های مردمی در بحث مبارزه با کرونا خوش درخشیدند و توانسنتند برگ زرینی دیگری در کارنامه خود ثبت کنند.

 

وی افزود: ما مدیون گروه‌ها ی جهادی و بسیج هستیم و دست همه آن‌ها را می‌بوسم که شبانه روز تلاش کردند، تا بتوانند مانع سرایت کرونا باشند.

امام جمعه نورآباد بیان کرد: وضعیت دلفان قرمز است و هم اکنون اوضاع چندان خوب نیست و نیاز هست که مردم یک بار دیگر همت کنند تا بتوانیم این بیماری را به حداقل برسانیم.

جمیاری با اشاره به این که خود مردم نقش کلیدی در کنترل این بحران دارند، اظهار کرد: باید مراسم‌های مهمانی و فاتحه خوانی تعطیل و هرگونه اجتماع در دلفان به حداقل برسد، تا مانع پیشروی کرونا  باشیم.

وی تصریح کرد: انتظار داریم کسبه و بازاریان عزیز تا می‌توانند کار خود را تعطیل کنند و اجازه بدهند این بیماری  نابود شود تا زودتر بتوانند کار خود را در کمال آرامش و با حفظ سلامتی ادامه دهند.

امام جمعه دلفان با انتقاد از بی توجهی دولت به وضعیت آسیب دیدگان کرونا، گفت: تاکنون عمده فعالیت‌های صورت گرفته در بحث معیشت آسیب دیدگان توسط خود مردم صورت گرفته و تاکنون دولت نتواسته است بسته حمایتی مطلوبی در اختیار افراد نیازمند قرار دهد که در این راستا انتظار داریم دولت ورود جدی‌تری داشته باشد.

جمیاری افزود: بانک‌ها باید از دریافت اقساط صرف نظر کنند،  تنفس بدهند به مردم، دادگستری نیز باید رأفت اسلامی داشته باشد و همه پای کار بیایند تا بتوانیم بر بحران کنونی فائق آییم.

وی خواستار حمایت های مالی دلفانی مقیم خارج استان به مردم منطقه خود شد و بیان کرد: با توجه به شرایط و محرومیت منطقه انتظار داریم این عزیزان نیز هر گونه کمک خود به مردم زادگاه خودشان دریغ نکنند و به یاری آن‌ها بیایند، چون حقیقتاً بسیاری از خانواده ها در وضعیت مطلوبی به سر نمی‌برند.