شیوع گسترده کرونا/ آژیر خطر در خرم‌آباد را به صدا درآمد
شیوع گسترده کرونا/ آژیر خطر در خرم‌آباد را به صدا درآمد
به دنبال شیوع گسترده کرونا، آژیر خطر در خرم آباد به صدا در آمد.

به گزارش امید لرستان، جعفر طولابی در حاشیه جلسه شورای اداری خرم آباد در سخنانی با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در خرم آباد و تصمیمات اتخاذ شده در این رابطه، اظهار داشت: در این راستا برگزاری هر گونه مراسم تشییع، تدفین، چهلم و سالگرد با جمعیت بالا ممنوع است.

تا اطلاع ثانوی مدارس شهرستان خرم آباد تعطیل هستند

وی با تاکید بر اینکه برگزاری هر گونه مراسم عقد و عروسی با جمعیت بالا ممنوع است، عنوان کرد: برگزاری هر گونه همایش و جشنواره در ادارات شهرستان خرم آباد ممنوع است.

فرماندار مرکز لرستان با بیان اینکه نحوه حضور کارکنان ادارات، همچنان با همان روش قبل و به صورت دوسوم استمرار دارد، گفت: حضور ارباب رجوع بدون استفاده از ماسک و دستکش در ادارات نیز ممنوع است.

طولابی با تاکید بر اینکه تا اطلاع ثانوی مدارس شهرستان خرم آباد تعطیل هستند، گفت: ضدعفونی سالن جلسات و نمازخانه‌های ادارات باید مدنظر قرار بگیرد.

آرامستان‌ها مسدود شوند

وی، تاکید کرد: ورودی بوستان‌ها، پارک‌ها و مناطق گردشگری و تفریحی توسط شهرداری باید مسدود شود، همه اماکن اقامتی آموزش و پرورش از جمله خانه‌های معلم و اردوگاه‌های محل اسکان تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

فرماندار مرکز لرستان با بیان اینکه ورودی آرامستان های شهرستان تا اطلاع ثانوی مسدود است، بیان داشت: تداوم گندزدایی امکان عمومی سطح شهر خرم آباد توسط شهرداری باید انجام گیرد.

طولابی با اشاره به اینکه تمامی کسب و کارها ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی از قبیل استفاده از ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و همچنین فاصله گذاری اجتماعی هستند، گفت: شهرداری باید نسبت به جمع آوری و تعطیلی ضایعات فروشی‌ها و همچنین سد معبر اقدام کند.

برگزاری نماز جماعت در مساجد ممنوع است

وی با تاکید بر اینکه تمامی اماکن ورزشی، سفره خانه‌ها، اماکن تاریخی و فرهنگی تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند، گفت: برگزاری نماز جماعت در مساجد ممنوع است، مراسم معنوی و پرفیض نماز عید فطر به صورت مجتمع و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مصلای الغدیر برگزار خواهد شد.

فرماندار مرکز لرستان، تصریح کرد: راهداری بر حمل و نقل برون شهری باید نظارت بیشتری در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی اعمال کند، واگذاری ویلا و خانه به مسافران توسط بنگاههای معاملاتی و اشخاص حقیقی ممنوع است.

نظارت‌ها بیشتر شود

طولابی، بیان داشت: کشتارگاه‌ها، قصابی‌ها، مرغ و ماهی فروشی‌ها، نانوایی‌ها و مراکز سوخت نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید اقدام کنند.

وی، افزود: اکیپ‌های بازرسی متشکل از اتاق اصناف، امکان، نیروی انتظامی، دامپزشکی و شهرداری بر فعالیت صنف‌های مورد اشاره نظارت کنند.