طلاب لرستانی پیشگام مبارزه با کرونا در استان بودند
طلاب لرستانی پیشگام مبارزه با کرونا در استان بودند
مدیر حوزه های علمیه لرستان گفت: طلاب لرستانی در بحث مبارزه با کرونا پیشگام بودند.

حجت الاسلام احد عبدالهی در گفت و گو با امبد لرستان اظهار کرد: طلاب استان لرستان با سلسله اقدامات خود در لرستان نقش بسیار تاثیر گذاری در بحث مبارزه با کرونا در لرستان داشتند.

وی افزود: حضور در غسلخانه و آرمستان‌ها، انجام و نظارت بر آداب غسل، کفن و تدفین درگذشتگان کرونایی نمونه اقدامات جهادی آنها در بحث مبارزه با کرونا بود.

مدیر حوزه های علمیه لرستان بیان کرد: سرکشی به بیمارستان ها، گند زدایی محلات و معابر، تهیه و توزیع اقلام بهداشتی و شرکت در رزمایش های مواسات همدلی جهت کمک به آسیب دیدگان در بحث کرونا از جمله فعالیت های خودجوش طلاب لرستانی بود که به نحو شایسته ای در استان انجام دادند.

عبدالهی تصریح کرد: در قالب طرح هجرت، روحانیون که در ۸۵ نقطه استان مستقر شدند و توانستند با بسیج امکانات مردمی نقش مهمی را در پیشگیری و انتقال کرونا داشته باشند.

وی گفت: اساتید ما در حوزه های علمیه استان نیز بعد ممنوعیت فعالیت مساجد و تجمعات، فعالیت خود را در سطح فضای مجازی گسترش دادند و سعی کردند از این طریق نیز  سلسله مباحث اخلاقی، ایمانی و مذهبی را با مردم در میان بگذارند.

مدیر حوزه های علمیه لرستان به تداوم فعالیت های آموزشی طلاب در مدارس علمیه نیز اشاره و بیان کرد: بدنبال شیوع گسترده کرونا، کلاس های های درس در بستر فضای مجازی برگزارشد که طبق برآورد ها بیش از ۸۰ درصد طلاب ما  که در ۱۳ مرکز ما مشغول به فراگیری علوم دینی هستند،جهت ادامه فعالیت های آموزشی خود از آن استفاده کردند و طبق پیش‌بینی‌ها، امتحانات آن ها با حفظ پروتکل‌های بهداشتی و به صورت حضوری برگزار خواهد شد.