گلایه از مسئولان لرستان برای نرخ بالای بیکاری
گلایه از مسئولان لرستان برای نرخ بالای بیکاری
قائم‌مقام اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان ایران دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بیش از هشت سال است که لرستان، یک استاندار توانمند به خود ندیده است و در بیشتر بخش‌های اداری مدیران حاضر به پاسخگویی نیستند.

به گزارش امید لرستان، محمدمهدی سوری با اشاره به اینکه استان لرستان ظرفیت‌های بالقوه‌ای در همه بخش‌های اقتصادی دارد، اظهار کرد: لرستان شاید بدون اغراق کمتر استانی از استان‌های کمتر توسعه‌یافته باشد که دارای این همه ظرفیت و پتانسیل خدادادی است.

وی افزود: اما با وجود همه کارهای صورت گرفته پس از انقلاب شکوهمند اسلامی آنچنان که شایسته است از این ظرفیت‌ها استفاده نشده است، به‌طوری‌که همواره از نرخ بیکاری بالا و درآمد سرانه پایین رنج می‌برد و از نظر تولید ناخالص داخلی در رتبه‌های بعد از بیستم قرار دارد.

قائم‌مقام اتحادیه مجمع اسلامی دانشجویان ایران دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: عدم سرمایه‌گذاری و تامین مالی پروژه‌های زیرساختی برای توسعه اقتصادی توسط دولت‌ها به‌خصوص دولت فعلی و عدم تمایل بخش خصوصی به دلیل عدم وجود زیرساخت‌ها، موجب به تاخیر افتادن توسعه استان لرستان شده است. اما تمامی این نکات به توانمندی، ظرفیت و مسئولیت‌پذیری مدیران و مسئولان استانی برمی‌گردد.

سوری تصریح کرد: بیش از هشت سال است که لرستان، یک استاندار توانمند به خود ندیده است و در بیشتر بخش‌های اداری مدیران حاضر به پاسخگویی نیستند و تمامی آمار منتشر شده در سایت‌ها آماری متعلق به ۶.۵ سال و یا هشت سال گذشته است و در مطالبه‌گری‌هایی که توسط دانشجویان صورت گرفت، آمارهایی ارائه شد که همه مغایر آمار ارائه شده توسط ادارات بود که حتی مدیران دچار سردرگمی در آمار شدند؛ حال پس از گذشت ۸ سال از تحمل سخت فرار از پاسخ دادن به جنبش دانشجویی، شاهد آمار بدی برای استان عزیزمان هستیم که نشان‌دهنده عمق کم و کاستی‌ها در استان لرستان است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ با انتصاب نماینده ولی فقیه انقلابی در استان لرستان، امید جنبش دانشجویی شور و نشاطی دوباره گرفت. لذا از نماینده ولی فقیه استان لرستان خواهش داریم که جنبش دانشجویی را در عرصه مطالبه‌گری از مسئولان یاری کند؛ با توجه به وظیفه جنبش دانشجویی بر مطالبه به حق از مسئولان، از نماینده ولی فقیه در استان درخواست داریم که دعوت ما را پذیرفته و با پاسخگویی مسئولان استان لرستان از استاندار تا مدیران ادارات در بیت خود به جنبش دانشجویی موافقت کند.

 

آنا