آموزش خانه به خانه معلم لرستانی مدرسه استثنایی شرایط کرونایی
آموزش خانه به خانه معلم لرستانی مدرسه استثنایی شرایط کرونایی
تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا باعث شد تا معلم مدرسه استثنایی مهرورزان بروجرد عقب افتادگی درسی دانش آموزانش را با آموزش خانه به خانه پیش ببرد.

به گزارش امید لرستان؛ مهناز گودرزی معلم مدرسه استثنایی مهرورزان بروجرد در پایه دوم دبستان تدریس می کند و امسال اولین سال تدریس خود را با شیوع بیماری کرونا تجربه کرده است.

پس از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس این خانم معلم جوان و با انگیز نتوانست دوری دانش آموزان خود را تحمل کند و در حالی‌که توصیه های بهداشتی مردم را به خانه‌نشینی و قرنطینه اختیاری تشویق می کرد، احتمال ابتلا به این بیماری را به جان خرید و برای برقراری عدالت آموزشی، کلاس درس را به خانه دانش آموزانش برد.

این خانم معلم جوان در مدرسه استثنایی دارای ۶ دانش آموز پسر است که فقط سه نفر از آنان توانایی استفاده از فضای مجازی برای درس خواندن را دارند و چون دانش اموزان استثنایی نیاز بیشتری به ارتباط مستقیم دارند باید تدریس حضوری باشد.

این معلم جوان و با انگیزه بروجردی گفت: پس از آنکه تدریس و تکالیف ۳ دانش آموز دارای گوشی هوشمند را در نرم افزار شاد مشخص می کنم به سراغ دانش آموزانی دیگر می روم و بسته های آموزشی را در منزل به آنها داده و تکالیف و دروس لازم به آنان آموزش می دهم.

مهناز گودرزی افزود: دانش آموزان من ناشنوا، کم توان ذهنی و بیش فعال هستند و باید مدام با آنها ارتباط داشته باشم لذا تقریبا هر روز به خانه هایشان سر می زنم و تدریس می کنم.

وی با اشاره به اینکه تمام وقتم را برای تدریس این دانش آموزان گذاشته ام بیان کرد: اتاقی در خانه ام برای بچه ها آماده کرده ام و وسایل کمک آموزشی که خودم از وسایل مختلف درست کرده ام را در آن قرار داده ام و با تهیه فیلم و بسته های آموزشی در اختیار دانش آموزانم قرار می دهم.

این خانم معلم جوان گفت: من برای خدا کار می کنم و خداوند کمک می کند و در کارهایم همواره موفق هستم، دعای خیر کودکان کم توان ذهنی و ناشنوا بدرقه راهم است و امیدوارم که در این راه ثابت قدم باشم.

خانم گودرزی افزود: تمام تلاش خود را انجام می دهم تا ۶ دانش آموز خود را سال آینده در پایه سوم ابتدایی مشاهده کنم و این برای من بسیار با ارزش است.

وی اظهار داشت: هستند معلمان بسیاری که در این شرایط کرونایی تمام وقت خود را برای دانش آموزان گذاشته اند و با ایثار و فداکاری دین خود را به جامعه هدف خود ادا می کنند.

مدیر مدرسه مهر ورزان یک بروجرد گفت: خانم مهناز گودرزی معلم پایه دوم مدرسه استثنایی است و امسال اولین سال خدمت او می باشد.

حسین کاوند افزود: خانم گودرزی بسیار با انگیزه می باشد و از هر تلاشی برای تدریس دانش آموزانش دریغ نمی کند، وی با تهیه درس نامه ها و بسته های آموزشی عقب ماندگی درسی دانش آموزانش را که گوشی هوشمند ندارند جبران کرده است.

وی اظهار داشت: این خانم معلم جوان با رفتن به خانه دانش آموزانی که گوشی هوشمند ندارند به آنان درس می دهد و از هیچ تلاشی برای یادگیری دانش آموزانش خودداری نمی کند.

مدیر مدرسه مهرورزان یک بروجرد گفت: خانم معلم جوان علاو بر این یک خیر است و در جذب خیرین برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت تلاش های فراوانی کرده است.

کاوند افزود: خانم گودرزی تاکنون بیش از ۹ میلیون ریال از کمک های خیرین و خودش به مدرسه تحویل داده تا برای دانش آموزان بی بضاعت هزینه شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا بروجرد دارای هشت مدرسه استثنایی است که دانش آموزان کم توان ذهنی، جسمی و حرکتی، چند معلولیتی، ناشنوا و نابینا و بیش فعال دراین مدارس حضور دارند.

 

ایرنا