فعالیت مراکز اهدای خون لرستان در ماه مبارک رمضان
فعالیت مراکز اهدای خون لرستان در ماه مبارک رمضان
مدیرکل انتقال خون لرستان از فعالیت4 پایگاه اهدای خون طی ماه مبارک رمضان در استان خبر داد.

غلامرضا حامدی امروز با اشاره به اینکه مراکز انتقال خون استان با شیوع کرونا تعطیل نشده است، گفت: با شیوع بیماری کرونا تمام تمهیدات لازم دیده شد تا خطری کارکنان و مراجعه کنندگان به این مراکز را تهدید نکند و هیچ گونه مورد کرونایی بین کارکنان این اداره دیده نشده است.

وی افزود: با توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای جلوگیری از ایجاد تجمع و دغدغه مند بودن برای افراد دارای مشغله کاری جهت اهدای خون و پیش رو بودن ماه مبارک رمضان شیفت شب برای پایگاههای علوی و شست متری خرم‌آباد همچنین پایگاه بروجرد فعال می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰ هزار و ۵۲۵ نفر برای اهدای خون به مراکز خونگیری استان مراجعه کردند بیان کرد: از این تعداد مراجعه‌کننده در استان ۳۷ هزار و ۴۹۳ نفر موفق به اهدای خون شدند و ۱۳ هزار و ۳۲ نفر معاف از خونگیری شدند.

مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: از مجموع تعداد خون اهدا شده ۲۲ هزار و ۲۵۹ واحد از طریق اهدا کنندگان مستمر بوده که شامل ۵۹.۳۶ درصد بوده است.

وی افزود: از این تعداد خون اهدا شده در این مدت ۳۴ هزار و ۴۸۵ واحد مردان و ۳۰۰۸ واحد را زنان لرستانی اهدا کردند.

حامدی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۷۹ واحد پلاکت فرزیس تولید شده است، عنوان کرد: ۴۸ واحد پلاکت فرزیس در فروردین ماه ۱۳۹۹ تواید شده است.

وی با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان و تبریک این ماه مبارک عنوان کرد: در ماه رمضان پایگاه های شصت متری (مرکزی) و بروجرد در سه شیفت کار از ۸ صبح تا ۱۲ شب فعال هستند.

مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به اینکه پایگاه علوی خرم آباد در دو شیفت از ۸ صبح تا ۱۳ عصر و از ۸ شب تا ۱۲ فعال است، خاطر نشان کرد: پایگاه الیگودرز نیز در یک شیفت از ۷/۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ عصر به مردم خدمت رسانی می‌کند.

فارس