غلامرضا حامدی امروز با اشاره به اینکه مراکز انتقال خون استان با شیوع کرونا تعطیل نشده است، گفت: با شیوع بیماری کرونا تمام تمهیدات لازم دیده شد تا خطری کارکنان و مراجعه کنندگان به این مراکز را تهدید نکند و هیچ گونه مورد کرونایی بین کارکنان این اداره دیده نشده است.

وی افزود: با توجه به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی برای جلوگیری از ایجاد تجمع و دغدغه مند بودن برای افراد دارای مشغله کاری جهت اهدای خون و پیش رو بودن ماه مبارک رمضان شیفت شب برای پایگاههای علوی و شست متری خرم‌آباد همچنین پایگاه بروجرد فعال می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰ هزار و ۵۲۵ نفر برای اهدای خون به مراکز خونگیری استان مراجعه کردند بیان کرد: از این تعداد مراجعه‌کننده در استان ۳۷ هزار و ۴۹۳ نفر موفق به اهدای خون شدند و ۱۳ هزار و ۳۲ نفر معاف از خونگیری شدند.

مدیر کل انتقال خون لرستان گفت: از مجموع تعداد خون اهدا شده ۲۲ هزار و ۲۵۹ واحد از طریق اهدا کنندگان مستمر بوده که شامل ۵۹.۳۶ درصد بوده است.

وی افزود: از این تعداد خون اهدا شده در این مدت ۳۴ هزار و ۴۸۵ واحد مردان و ۳۰۰۸ واحد را زنان لرستانی اهدا کردند.

حامدی با بیان اینکه در سال گذشته ۴۷۹ واحد پلاکت فرزیس تولید شده است، عنوان کرد: ۴۸ واحد پلاکت فرزیس در فروردین ماه ۱۳۹۹ تواید شده است.

وی با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان و تبریک این ماه مبارک عنوان کرد: در ماه رمضان پایگاه های شصت متری (مرکزی) و بروجرد در سه شیفت کار از ۸ صبح تا ۱۲ شب فعال هستند.

مدیرکل انتقال خون لرستان با اشاره به اینکه پایگاه علوی خرم آباد در دو شیفت از ۸ صبح تا ۱۳ عصر و از ۸ شب تا ۱۲ فعال است، خاطر نشان کرد: پایگاه الیگودرز نیز در یک شیفت از ۷/۳۰ صبح تا ۱۳:۳۰ عصر به مردم خدمت رسانی می‌کند.

فارس

/ انتهای پیام