آگهی ترحیم پنج چاپخانه لرستان را به تعطیلی کشاند
آگهی ترحیم پنج چاپخانه لرستان را به تعطیلی کشاند
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: پنج چاپخانه متخلف استان به دلیل چاپ آگهی ترحیم در ایام ممنوعیت ازدحام به دلیل پیشگیری از کرونا پلمب شد.

ناصر دولتشاه روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به منظور جلوگیری از تجمعات وقطع شدن زنجیره های انتقال ویروس کرونا، چاپ آگهی ترحیم ممنوع اعلام شده اما برخی چاپخانه داران خلاف این مصوبه عمل کرده و با انان برخورد شد.

وی با بیان اینکه همراهی و مشارکت مردم برای کنترل و مهار ویروس کرونا ضروری است اظهار داشت: با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی و دستگاه قضایی، سه واحد چاپخانه متخلف در خرم آباد و ۲ واحد نیز در دورود پلمب شدند.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: بر اساس مصوبه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، چاپ آگهی های ترحیم مشتمل بر زمان و مکان مراسم تدفین در راستای جلوگیری از تجمعات و قطع زنجیره انسانی انتقال ویروس کرونا، ممنوع اعلام شده است.

دولتشاه خاطرنشان کرد: ممنوعیت چاپ آگهی ترحیم تاکنون در قالب سه اطلاعیه و مکاتبه رسمی به چاپخانه داران استان ابلاغ شده و نظارت بر حسن اجرای فعالیت چاپ خانه های استان در این زمینه ادامه دارد.