مصطفی امیری در گفتگو با خبرنگار امید لرستان اظهار داشت: پیشگیری و آموزش از مهمترین اقداماتی است که در معاونت بهداشت و درمان سپاه در کل نیروهای مسلح انجام شده است.

وی با بیان اینکه در بحث آموزش با اولویت نیروهای سپاه و نیروهای مسلح ورود پیدا کردیم، افزود: به تناسب وظیفه ذاتی خود با روش‌های پیشگیری، مراقبت، مبارزه و راه‌های درمان با استفاده از بروشور ها و پیام های بهداشتی در حوزه و پایگاه های مقاومت بسیج که به نوعی با مردم ارتباط دارند آموزش صورت گرفته است.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) ادامه داد: قطعا نیروهای مسلح و بسیجیان ما نیز از یک خانواده هستند و این آموزش ها را منتقل می‌کنند و تاثیرگذار خواهد
بود.

امیری به همکاری سپاه با سایر دستگاه‌های ذی ربط برای گند زدایی و ضد عفونی کردن مکان های عمومی اشاره کرد و یادآور شد: همچنین محلول های ضدعفونی کننده را در اختیار بهداری های سپاه قرار دادیم تا مساجد، پایگاه های مقاومت و مکان هایی که مردم بیشتر تجمع داشتند را ضد عفونی کردند.

وی عنوان کرد: سپاه مانند گذشته که در تمام بحران هایی چون زلزله، سیل و غیره همکاری کرده، این بار نیز به کمک دانشگاه‌ علوم‌ پزشکی آمدیم و اقداماتی که انجام دادیم تا به امروز بی‌نظیر بوده است.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان خاطرنشان کرد: طیف عظیمی از مردم در نیروهای مسلح فعالیت دارندو در واقع این قشر جزئی از مردم هستند و توجیه آموزشی که از نیروها شده قطعاً می‌تواند بر جامعه تاثیرگذار باشد.

امیری تصریح کرد: مهمترین توصیه‌ای که ما داشتیم این است که مردم سه نکته اساسی بهداشت فردی، بهداشت محیطی و بهداشت غذایی را رعایت کنند.

وی افزود: همانطور که پزشکان دیگر اعلام کردند مردم استفاده از دستکش، پرهیز از شرکت در تجمعات، شستشوی مداوم دست‌ها، استفاده از مواد گندزدا برای پاک کردن سطوح منزل را رعایت کنند تا سبب انتقال ویروس نشوند.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) بیان داشت: استفاده از ماسک برای تمام افراد ضروری نیست فقط برای افراد پرخطر و کسانی که بیماری زمینه ای مانند فشار خون، دیابت یا بیماری‌های سرطانی دارند ضروری است و کسانی که در تماس مستقیم با بیمار هستند باید از ماسک و مواد غذایی مناسب استفاده کنند.

وی به اعلام آمادگی بسیج جامعه پزشکی و جامعه پزشکی در نیروهای مسلح استان برای مقابله با کرونا اشاره کرد و گفت: سپاه و سایر نیروهای مسلح نیز فعال شدند و در خدمت مردم هستند، سپاه نیز این آمادگی را دارند که هم در زمینه بحث کمک درمانی و هم جهت ریشه کنی و شکست آن در خدمت دانشگاه علوم پزشکی باشند.

معاون بهداشت، امداد و درمان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان یادآور شد: در این شرایط که جان مردم در خطر است می طلبد شرکت های تولید کننده به کمک مردم آمده و انصاف را در زمینه توزیع رعایت کنند چرا که هر چه ما داریم از وجود این مردم است.

/ انتهای پیام