۸ لرستانی به کرونا ویروس مبتلا شدند/ توزیع مواد ضد عفونی کننده برای مردم در مراکز بهداشت
۸ لرستانی به کرونا ویروس مبتلا شدند/ توزیع مواد ضد عفونی کننده برای مردم در مراکز بهداشت
رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: از امروز و طی این هفته کلیه ۱۵۵ مرکز بهداشتی درمانی استان‌ ژل و مواد ضدعفونی کننده مانند الکل و مواد این‌چنینی دریافت می‌کنند تا در صورت مراجعه، مردم بتوانند دریافت کنند .

محمدرضا نیکبخت در گفت‌وگو با خبرنگار امید لرستان با بیان اینکه طبق آخرین آمار ۸ نفر مبتلا به ویروس کرونا هستند گفت: درصد ابتلای کودکان به این بیماری نسبت به بزرگسالان کمتر است اما متاسفانه یک کودک در لرستان به این بیماری مبتلا شده است.
وی در رابطه با جنسیت ۸بیمار مبتلا به کرونا ویروس در لرستان افزود: یک نفر زن در کوهدشت، یک مورد کودک ، یک مورد بالای ۸۰ سال و ۵ مورد دیگر به صورت متوسط در محدوده سنی ۲۰ سال به بالا هستند

نیکبخت عنوان کرد: به طور کلی از هشت موردی که ابتلا به کرونا ویروس انها مثبت یک نفر بیمار سرطانی فوت کرده است.

وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ۱۵۰ نمونه برای تست کرونا به تهران ارسال شده است، تصریح کرد: تا کنون جواب بیش از ۵۰ مورد از تست ها منفی و فقط جواب تست ۸ نفر مثبت اعلام شده است.

وی خاطر نشان کرد: لباس‌ها و لوازم مورد نیاز پرستاران،تکنیسین اورژانش و پزشکان برای حفاظت در مقابل ابتلا به کرونا ویروس تهیه شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: در حد امکان در داروخانه‌های بیمارستان‌ها و دانشگاه‌ها و مراکز بهداشتی درمانی روستایی و شهری از امروز و طی این هفته کلیه ۱۵۵ مرکز بهداشتی درمانی استان‌ ژل و مواد ضدعفونی کننده مانند الکل و مواد این‌چنینی دریافت می‌کنندتا در صورت مراجعه مردم بتوانند دریافت کنند .
وی عنوان کرد: مردم علاوه بر شست و شوی دست‌ها به مدت ۲۰ ثانیه، پاک کردن سطوح در منزل، پوشاندن دهان و بینی هنگام عطسه و سرفه، مراسم ترحیم و عروسی را که سبب تجمع افراد در محل خاصی شود انجام نگیرد.