شایعات با هدف دلسرد کردن مردم برای مقابله با کروناست
شایعات با هدف دلسرد کردن مردم برای مقابله با کروناست
نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دمشق گفت برخی شایعات را جهت دلسرد کردن مردم نسبت به مقابله با این بیماری منتشر می‌کنند.

به گزارش امید لرستان، آیت‌الله سید ابوالفضل طباطبایی، نماینده ولی فقیه در سوریه در خطبه‌های این هفته نمازجمعه دمشق که در مصلای حرم حضرت زینب سلام‌الله علیها برگزار شد، با برشمردن بعضی اتفاقات سخت مانند مریضی‌ها که بر زندگی انسان‌ها واقع می‌شود، آن‌ها را دارای علل مختلف دانست که در روایات اهل بیت علیهم‌السلام به بعضی از این علت‌ها اشاره شده است.

وی اظهار داشت: بیماری ممکن در ظاهر دارای شر باشد ولی در باطنش دارای خیر است که یا باعث ترفیع درجه مؤمن و با تخفیف عذاب گناه یا دلایل دیگری دارد که در روایات ما آمده است.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ کشور امروز با این ویروس منحوس کرونا درگیر هستند که سرعت انتشار بالایی دارد و نگرانی زیادی بین مردم جهان پدید آورده است.

آیت الله طباطبایی با بیان اینکه بعضی می‌گویند این ویروس سیاسی است که دشمنان برای رسیدن به هدف‌های خاص بین مردم منتشر ساخته‌اند، ابراز داشت: این بحث نیاز به اطلاعات و تحلیل دقیق است که وارد آن نمی‌شوم ولی اکنون باید دقت کنیم مقابل این بیماری رعایت بهداشت فردی و محیط اطراف خود را به درستی انجام دهیم.

وی تصریح کرد: شبکه‌های اجتماعی برخی شایعات را جهت دلسرد کردن مردم نسبت به مقابله با این بیماری منتشر می‌کنند که بسیاری از آنها دروغ است که باید اخبار را از منابع موثق و مورد اعتماد جویا شد.

نماینده ولی فقیه در سوریه ادامه داد: من از همه اهالی زینبیه و زوار حرم مطهر حضرت زینب سلام الله علیها می‌خواهم امور بهداشتی و نظافتی را رعایت کنند که هیچ عزیزی دچار این بیماری منحوس نشود.

آیت الله طباطبایی در پایان صحبت‌های خود همگان را به دعا به درگاه خدای متعال جهت شفای بیماران و رفع ابتلائات از امت اسلامی دعوت کرد.