ماشاالله نعمتی در گفت‌وگو با امید لرستان، اظهار کرد: به ساکنان برخی مناطق شهری و روستایی این شهرستان دستور دستور تخلیه منازل داده شده است.

وی عنوان کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه پرقدرت بارشی و احتمال وقوع سیل در برخی مناطق استان، در حد توان همه تدابیر لازم برای مواجهه با سیل احتمالی در نظر گرفته شده است.

فرماندار کوهدشت با اشاره به شدت گرفتن بارش‌ها در این شهرستان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی از بارش ۱۳۰ تا ۱۷۰ میلی‌متری در کوهدشت خبر می‌دهد.

نعمتی تاکید کرد: از این رو علاوه بر برگزاری جلسه ستاد مدیریت بحران، هشدارهای لازم به شهروندانی که در نقاط حادثه‌خیز و حاشیه رودخانه‌ها زندگی می‌کنند، داده شده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس به شهروندان ساکن در مناطق ساحلی نهری که از شهر کوهدشت می‌گذرد، دستور تخلیه منازل داده شده است.

فرماندار شهرستان کوهدشت اظهار کرد: بسیاری از مردم ساکن در مناطق حادثه‌خیز و بحران‌زا وسایل و اثاثیه منازل و مغازه‌های خود را به نقاط امن انتقال داده‌اند.

نعمتی بیان کرد: در بخش طرهان نیز به دلیل آبگرفتگی شهر طرهان هشدار تخلیه به ساکنان مناطق پر خطر داده شده است.

وی افزود: با بازدید میدانی از مناطقی که احتمال وقوع سیلاب در آن‌ها وجود دارد، در حد توان اقدامات پیشگیرانه انجام شده است.

/ انتهای پیام