ساکنان شهر پلدختر و ۹ روستای در معرض خطر سیل تخلیه شدند
ساکنان شهر پلدختر و ۹ روستای در معرض خطر سیل تخلیه شدند
به منظور جلوگیری از هرگونه حادثه احتمالی اکثر ساکنان بخش غربی شهر پلدختر و معمولان و 9 روستای بخش مرکزی در معرض خطر سیل تخلیه شدند.

حسن رضاییان امروز در گفت‌وگو با امید لرستان، اظهارداشت: طبق تمهیدات و تدابیر گرفته شده با همکاری شهرداران پلدختر و معمولان و دهیاران، منازل واقع در بخش غربی پلدختر و معمولان و ۹ روستای بخش مرکزی تخلیه و خانواده‌ها در مکان‌های امن اسکان یافتند.

وی افزود:به منظور جلوگیری خسارات ناشی از سیل احتمالی، اهالی روستاهای ملاوی، مورانی، بابازید، گوه مهدی، جلگه خلج، خرسدر، چم‌مهر، چم‌گز وچمگرداب منازل خود را تخلیه و به مناطق امن پناه بردند.

فرماندار پلدختر گفت: مکان‌هایی برای اسکان موقت شهروندان در ضلغ شرقی شهر پلدختر تدارک دیده شده است.

وی افزود: همچنین در ضلع غربی شهر پلدختر، مدارس شهید شکارچی ، استثنایی و شهید جودکی واقع درمنطقه دردیا برای اسکان اضطراری شهروندان در معرض سیل در نظر گرفته شده است.

رضاییان یادآورشد: همه محورهای مواصلاتی به جز محور پلدختر – خرم‌آباد باز و تردد برقرار است و تاکنون آبگرفتگی و مشکل وقوع سیل در سطح مناطقشهرستان گزارش نشده است.

فرماندار پلدختر گفت : تاکنون بیش از ۳۲ میلی متر بارش باران در شهرستان ثبت شده و فعالیت این سامانه بارشی قوی تا ظهر روز چهارشنبه ادامه دارد و با توجه به این که بخشی از دیواره ساحلی شهر پلدختر احداث نشده توصیه میشود شهروندان از قرارگرفتن در حاشیه رودخانه کشکان و مسیر مسیل‌ها خودداری کنند.