آغاز خدمت‌رسانی ۱۰ درمانگاه سیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در قم و گیلان
آغاز خدمت‌رسانی ۱۰ درمانگاه سیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در قم و گیلان
مدیر درمانگاه‌های سلامت بنیاد احسان از آغاز خدمت‌رسانی 10 درمانگاه سیار سلامت احسان در استان‌های قم و گیلان خبر داد.

به گزارش امید لرستان، سیدمحمد پورحسینی مدیر درمانگاه‌های سلامت بنیاد احسان وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) درباره خدمت‌رسانی این مجموعه در پی شیوع بیماری کرونا در استان‌های قم و گیلان اظهار داشت: در دو استان قم و گیلان ۱۰ درمانگاه سیار سلامت احسان با کمک پنج خودروی کِشنده مستقر شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هر خودروی کِشنده، دو درمانگاه سیار را جابه‌جا می‌کند، افزود: ۶ درمانگاه سیار در قم و چهار درمانگاه سیار در گیلان مستقر شده‌اند که از ظهر امروز (۶ اسفند) خدمت‌رسانی را آغاز می‌کنند.

مدیر درمانگاه‌های سلامت بنیاد احسان با اشاره به اینکه این درمانگاه‌های سیار عمدتا با ارائه خدمات پزشکی عمومی و پرستاری به مردم مشاوره می‌دهند، تصریح کرد: این درمانگاه‌ها در صورت نیاز اقلام بهداشتی مثل ماسک را توزیع خواهند کرد.

پورحسینی استفاده از ظرفیت نیروهای جهادی و داوطلب را یکی از ویژگی‌های خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در قم و گیلان عنوان کرد و گفت: تمامی خدمات ارائه شده توسط این درمانگاه‌های سیار با وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و مسئولان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان‌ها هماهنگ شده تا این درمانگاه‌های سیار در چه مناطقی از قم و گیلان مستقر شوند.

وی مشاوره از طریق تله‌مدیسین (دوراپزشکی) را از دیگر ویژ‌گی‌های خدمت‌رسانی درمانگاه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در قم و گیلان دانست و خاطرنشان کرد: سه درمانگاه سیار در قم و دو درمانگاه سیار در گیلان وظیفه مشاوره از طریق تله‌مدیسین (دوراپزشکی) را دارند؛ متخصصین عفونی در تهران مستقر شده‌اند و بیماران از طریق پنج درمانگاه سیار توسط متخصصین عفونی در تهران به‌صورت دوراپزشکی ویزیت می‌شوند و اگر احتیاجی به اعزام بیمار به مراکز درمانی باشد، به مراکز درمانی در استان اعزام می‌شوند.