با نزدیک شدن به یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفندماه، شور تبلیغاتی کاندیداها به اوج خود رسیده و طرفداران هر کاندیدا در روز پایانی تبلیغات تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا کاندیدای منتخب خود را هر چه بیشتر به مردم معرفی و سبد رأی‌‌اش را بیشتر کنند.

هر چه به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم، تبلیغات‌ها اعم از فضای مجازی و حقیقی بیشتر می‌شود اما یک عده نیز قبل از زمان انتخابات ترجیح داده‌اند تا انصراف دهند و میدان را به دیگر رقبا واگذار کنند. در استان لرستان نیز۱۹۴ کاندیدا برای این دوره از انتخابات مجلس رقابت می‌کنند و بنابه گفته مسئولان تاکنون نیز ۷۰ نفر انصراف خود را اعلام کرده‌اند.

مهلت قانونی تبلیغات کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تا ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه یکم اسفندماه اعلام و از این ساعت به بعد هر گونه تبلیعات توسط نامزدها و طرفداران آنها ممنوع اعلام شده است.

محمود ثمینی رئیس ستاد انتخابات لرستان گفت: تا پایان روز سه‌شنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۹۴ کاندیدا در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فعالیت داشته‌اند که از این تعداد ۱۸۲ نفر مرد و ۱۲ زن در این دوره از انتخابات رقابت می‌کنند.

وی عنوان کرد:  براساس آخرین آمار در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی ۵۲ نفر، بروجرد ۳۱ نفر، الیگودرز ۱۷ نفر، دورود و ازنا ۲۲ نفر، کوهدشت و رومشکان ۳۷ نفر، دلفان و سلسله ۱۱ نفر و در پلدختر ۲۴ نفر نامزد حضور دارند.

رئیس ستاد انتخابات لرستان تعداد داوطلبانی که انصراف داده‌اند را ۷۰ نفر برشمرده و گفت: به تفکیک آمار در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و چگنی ۲۰ نفر، بروجرد ۱۱ نفر، الیگودرز شش نفر، دورود و ازنا ۹ نفر، کوهدشت و رومشکان شش نفر، دلفان و سلسله ۱۷ نفر و پلدختر یک نفر انصراف داده‌اند.

 

منبع: تسنیم

/ انتهای پیام