به گزارش امید لرستان، سید موسی خادمی امروز دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل و شورای سلامت لرستان گفت: خوشبختانه طبق گزارش‌های ارائه شده، نه در سطح کشور و نه در هیچ یک از نقاط استان تاکنون هیچ علائمی از کرونا ویروس مشاهده نشده است.

وی با بیان اینکه اصل موضوع بر آموزش، اطلاع رسانی و آگاهی است، تصریح کرد: نیاز است اطلاع رسانی لازم را به مردم داشته باشیم تا بدانند چگونه از خود مراقبت کنند و جلوی شیوع بیماری را بگیرند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه اگر این بیماری شیوع یابد امکانات قطعاً محدود است لذا بایستی آمادگی و مراقبت دستگاه‌ها و پایش دقیق و مؤثر وضعیت بیماری در استان‌ها انجام شود، یادآور شد: تا حد زیادی این آمادگی در لرستان وجود دارد.

خادمی یادآور شد: امروز صدا و سیما و دانشگاه علوم پزشکی جلسه‌ای می‌گذارند تا اطلاع رسانی پیرامون این ویروس در سطح استان انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش بایستی مراقبت‌های لازم را در دستور کار قرار دهد، در حوزه سربازان وظیفه، دانشگاه‌ها و هرجا تجمعی هست آموزش‌های لازم داده شود، افزود: به دلیل حساسیتی که وجود دارد، اعتباراتی در سطح ملی برای تأمین تجهیزات لازم و مورد نیاز مراکز درمانی باید گرفته شود، ما نیز امروز ۵۰۰ میلیون تومان تصویب می‌کنیم که برای آماده سازی اتاق‌های ایزوله و … اختصاص یابد.

/ انتهای پیام