به گزارش امید لرستان، جعفر طولابی امروزشنبه در همایش توجیهی داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خرم آباد در سخنانی با تاکید بر اهمیت، حساسیت انتخابات و جایگاه مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی، اظهار داشت: باید دست به دست هم دهیم و با همکاری ارکان برگزاری انتخابات و نامزدهای انتخابات، بستر و زمینه مناسب برای برگزاری انتخاباتی سالم و توأم با امنیت، آرامش و مشارکت حداکثری مردم فراهم آوریم.

 

۴۴ نامزد در صحنه انتخابات مجلس خرم‌آباد

 

وی با تاکید بر اینکه این امر با اجرای قانون محقق می‌شود، تصریح کرد: در برگزاری انتخابات مبنا و مسیر کار باید قانون و مقررات باشد.

 

فرماندار مرکز لرستان، یادآور شد: بستر مناسب برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه شهرستان‌های خرم آباد و چگنی فراهم است، در کمال بی طرفی و با حفظ امانت داری این بستر تا به حال فراهم شده و با کمترین حاشیه و تنش در این دوره به استقبال روز برگزاری انتخابات خواهیم رفت.

 

طولابی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در حوزه انتخابیه شهرستان‌های خرم آباد و چگنی در حال حاضر ۴۴ نفر به عنوان نامزد انتخابات در صحنه حضور دارند، افزود: در حوزه شهرستان خرم آباد و به منظور تسهیل در حضور مردم در پای صندوق‌های رأی به تعداد صندوق‌ها اضافه شده است.

 

وی، بیان داشت: در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان خرم آباد ۳۰۱ شعبه ثبت نام و اخذ رأی پیش بینی کرده ایم که ۱۸۵ مورد از آنها ثابت و ۱۱۶ مورد نیز صندوق سیار هستند.

 

فرماندار مرکز لرستان، گفت: در مجموع در کل حوزه انتخابیه خرم آباد و چگنی ۳۶۲ شعبه اخذ رأی داریم.

 

طولابی با تاکید بر اینکه زمان رسمی تبلیغات انتخابات در این دوره از انتخابات، از روز ۲۴ بهمن ماه آغاز و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت، گفت: ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات، فعالیت تبلیغاتی ممنوع خواهد بود و همه ستادها باید تعطیل و جمع آوری شوند.

 

نامزدهای انتخابات از ایجاد کاروان‌های تبلیغاتی جلوگیری کنند

 

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه از نامزدهای انتخابات مجلس تقاضا داریم که به مسئولان ستادها و طرفداران خود به طور حتم مسائل قانونی را تاکید و توصیه کنند، افزود: همچنین طبق قانون، باید مسئولان ستاد انتخابات کاندیداها به فرمانداری‌ها و بخشداری‌های حوزه انتخابیه به صورت مکتوب تا ۱۵ بهمن ماه معرفی شوند.

 

فرماندار مرکز لرستان با اشاره به اینکه طبق قانون، در مرکز هر شهرستان و بخش نامزدهای انتخاباتی می‌توانند ستاد تشکیل دهند و در شهرهایی که دارای شهرداری‌های مختلف هستند در هر منطقه هر نامزد می‌تواند یک ستاد را راه اندازی کند، گفت: آدرس این ستادها را از قبل باید به فرمانداری اعلام کنند.

 

طولابی همچنین با اشاره به ایجاد محدودیت‌هایی برای ایجاد ستادهای انتخاباتی، گفت: در این راستا ایجاد ستاد از میدان امام (ره) تا پل انقلاب خیابان اصلی و خیابان‌های فرعی منتهی به این مسیر اصلی ممنوع اعلام شده است.

 

وی با بیان اینکه در ایام تبلیغات و بر اساس قانون هر گونه دیوار نویسی در سطح حوزه انتخابیه به هر شکل و شیوه‌ای ممنوع است، تصریح کرد: همچنین راه اندازی هر گونه کاروان تبلیغاتی خودرویی و یا نیروی انسانی در سطح حوزه انتخابیه ممنوع است.

 

فرماندار مرکز لرستان، بیان داشت: نصب بلندگو در مناطقی خارج از ستادهای انتخاباتی ممنوع است، نصب پوستر و آثار تبلیغاتی در ابعاد قانونی که اعلام شده مجاز است، عکس و تصویر نامزدها در ابعاد ۱۰ در ۱۵ مجاز است، نحوه تبلیغات و بیان ویژگی‌های تبلیغاتی کاندیداها صرفاً بر اساس توانمندی‌ها، برنامه‌ها و سوابق کاندیداها باید باشد و از بیان مسائل مربوط به دیگر کاندیداها نیز باید پرهیز شود.

/ انتهای پیام